Přivítejte elektrické BMW řady 5. Má 13x větší točivý moment než M5

V BMW si tento vůz pojmenovali Lucy. Možná to má co dělat s filmem Lucy, ve kterém Scarlett Johansson dosáhla 100 % kapacity svého mozku.

V poslední době se po světě proháněla testovací mula pětkové řady BMW. Spottery však zděsilo, že nemá žádné výfukové koncovky. Vysvětlení nyní přichází od samotné automobilky. Sloužilo jako testovací vůz páté generace elektrického pohonu BMW.

BMW iX3 oficiálně. Elektrické SUV zpředu opravdu vypadá jako Kia

BMW iX3 oficiálně. Elektrické SUV zpředu opravdu vypadá jako Kia

Svůj život začal sedan jako model M550i xDrive. Místo spalovacího pohonu však byl přepracován na čistý elektromobil. Vůz je pouze experimentální a do výroby se nepodívá. Prvním vozem BMW, vybaveným tímto pohonem, bude městský crossover iX3, který se objeví již příští rok. 

Testovací prototyp je pod kapotou celkem karikatura. Zatímco produkční crossover bude mít jeden elektromotor, pětka na obrázcích má rovnou tři. Konkrétně jeden je umístěný na přední nápravě a zbylé dva na té zadní. Výsledkem je samozřejmě ohromující výkon.

BMW ukázalo koncept Vision M Next. Jde o vizi nového supersportu z Mnichova?

BMW ukázalo koncept Vision M Next. Jde o vizi nového supersportu z Mnichova?

Kombinovaný výkon všech motorů dělá dohromady 720 koní a a točivý moment má pěkně kulaťoučkých 10.000 N.m. Těžko uvěřitelná hodnota, že? BMW tvrdí, že i když vůz váží 2404 kilogramů, pořád dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za tři vteřiny. BMW to myslí s elektromobily opravdu vážně a zdá se, že by rozhodně nemusely být nudné!

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků