Přivítejte první luxusní auto na vodík. Hopium Māchina však s produkcí nijak nespěchá

S titulem prvního luxusního auta s pohonem na vodík přijíždí sličný sedan, který dělají Francouzi. Zcela určitě je ale někdo předběhne, protože produkce je poměrně daleko.

Vodíková auta prozatím nemají žádný halo car, i když Toyota Mirai se tomuto označení svou technologií a futuristickým vzhledem blíží. Opravdová ukázka hybridní techniky v reprezentativním vzhledu luxusního auta se ale podle všeho blíží. Bude se jmenovat Hopium Māchina a první fotografie vypadají docela dobře.

Mercedes GenH2 je koncept vodíkového tahače. Na cesty zamíří už v roce 2023

Mercedes GenH2 je koncept vodíkového tahače. Na cesty zamíří už v roce 2023

Vůz představil francouzský závodní jezdec Olivier Lombard. Čtyřdveřový sedan je plný oblých tvarů a zajímavých nápadů. Z některých úhlů dokonce připomíná kupé Lexus LC. Jako každý vůz s tímto druhem pohonu má plnou přední masku s jen lehkými průduchy a aerodynamická kola. Všimněte si vnějších zpětných zrcátek, které jsou zřejmě řešena kamerou.

Detailní informace o pohonném ústrojí značka prozatím nezveřejnila. Víme ale, že výkon bude 368 kW (500 koní) a na jedno naplnění ujede až 1000 km. Vedle reprezentativního exteriéru dostanou zákazníci samozřejmě i luxusní interiér, jehož fotografie však prozatím nemáme.

JLR vyvíjí koncept vodíkového modelu. Palivové články zvažuje pro svá SUV

JLR vyvíjí koncept vodíkového modelu. Palivové články zvažuje pro svá SUV

Prototyp modelu se ukáže veřejnosti příští rok. V následujících pěti letech se pak dostane na silnice. Na vývoj a testování je tedy ještě času dost. Vůz se bude vyrábět ve Francii a vedle Evropy se bude prodávat i v Číně, Japonsku, Americe či Jižní Koreji.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 64 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků