Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Je to Navara, ve které můžete spát, uvařit si něco dobrého a překonat ten největší terén. Tohle máme rádi a navíc to stojí pakatel.

Nissan Frontier pro vás bude možná známé jméno, ale u nás ho nenajdete. Prodává se tady totiž jako Navara. Pickup střední třídy je už od roku 1997 takovou stálicí na poli robustních pickupů a nabízí zajímavou alternativu k Toyotě Hilux. Nissan ale nyní plánuje zvednout své prodeje a představil ultimátní mašinu pro dobrodruhy.

TEST Mercedes-Benz X 250d 4Matic: Hvězda dělnické třídy?

TEST Mercedes-Benz X 250d 4Matic: Hvězda dělnické třídy?

Jmenuje se Nissan Destination Frontier a vznikl zatím pouze jeden kus. Unikátní stavba vznikla na základech klasického Frontieru/Navary. Začátkem bylo zvednutí vozu o 7,5 centimetru a nazutí terénních pneumatik. S tím se samozřejmě spojuje i dodatečné krytování podvozku.

TEST Renault Alaskan 2.3 dCi AT: To dobré netřeba měnit!

TEST Renault Alaskan 2.3 dCi AT: To dobré netřeba měnit!

Pokračovalo se novým předním nárazníkem a navijákem Warn. Část střechy je výsuvná do strany, aby se na ni mohl přidělat stran, do kterého se dostanete po žebříku. Na palubě potom najdete i ledničku a dokonce i mrazák. Nebude tak problém dát si čerstvé jahody s šampaňským i v té největší divočině.

Podle Tiaga Castra, ředitele Nissanu pro lehká užitková vozidla, má Destination Frontier za úkol dvě věci. Tou první je ukázat, čeho všeho je jejich vůz schopný a kolik toho vydrží. Tou druhou je dokázat lidem, že druh tohoto dobrodružného sportu se dá dělat i bez větších vstupních nákladů.

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Lidé, kteří se totiž s takto univerzálními auty vydávají do divočiny, často platí miliony korun za upravené speciály. Tato Navara ale vyjde na 44.000 dolarů, včetně úprav. Za v přepočtu necelý milion korun tak můžete vyrazit. Tento konkrétní kus není na prodej. Nissan ale již uvedl do prodeje jednotlivé komponenty, ze kterých si takový vůz můžete postavit.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 149 příspěvků