Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Je to Navara, ve které můžete spát, uvařit si něco dobrého a překonat ten největší terén. Tohle máme rádi a navíc to stojí pakatel.

Nissan Frontier pro vás bude možná známé jméno, ale u nás ho nenajdete. Prodává se tady totiž jako Navara. Pickup střední třídy je už od roku 1997 takovou stálicí na poli robustních pickupů a nabízí zajímavou alternativu k Toyotě Hilux. Nissan ale nyní plánuje zvednout své prodeje a představil ultimátní mašinu pro dobrodruhy.

TEST Mercedes-Benz X 250d 4Matic: Hvězda dělnické třídy?

TEST Mercedes-Benz X 250d 4Matic: Hvězda dělnické třídy?

Jmenuje se Nissan Destination Frontier a vznikl zatím pouze jeden kus. Unikátní stavba vznikla na základech klasického Frontieru/Navary. Začátkem bylo zvednutí vozu o 7,5 centimetru a nazutí terénních pneumatik. S tím se samozřejmě spojuje i dodatečné krytování podvozku.

TEST Renault Alaskan 2.3 dCi AT: To dobré netřeba měnit!

TEST Renault Alaskan 2.3 dCi AT: To dobré netřeba měnit!

Pokračovalo se novým předním nárazníkem a navijákem Warn. Část střechy je výsuvná do strany, aby se na ni mohl přidělat stran, do kterého se dostanete po žebříku. Na palubě potom najdete i ledničku a dokonce i mrazák. Nebude tak problém dát si čerstvé jahody s šampaňským i v té největší divočině.

Podle Tiaga Castra, ředitele Nissanu pro lehká užitková vozidla, má Destination Frontier za úkol dvě věci. Tou první je ukázat, čeho všeho je jejich vůz schopný a kolik toho vydrží. Tou druhou je dokázat lidem, že druh tohoto dobrodružného sportu se dá dělat i bez větších vstupních nákladů.

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Lidé, kteří se totiž s takto univerzálními auty vydávají do divočiny, často platí miliony korun za upravené speciály. Tato Navara ale vyjde na 44.000 dolarů, včetně úprav. Za v přepočtu necelý milion korun tak můžete vyrazit. Tento konkrétní kus není na prodej. Nissan ale již uvedl do prodeje jednotlivé komponenty, ze kterých si takový vůz můžete postavit.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků