Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Je to Navara, ve které můžete spát, uvařit si něco dobrého a překonat ten největší terén. Tohle máme rádi a navíc to stojí pakatel.

Nissan Frontier pro vás bude možná známé jméno, ale u nás ho nenajdete. Prodává se tady totiž jako Navara. Pickup střední třídy je už od roku 1997 takovou stálicí na poli robustních pickupů a nabízí zajímavou alternativu k Toyotě Hilux. Nissan ale nyní plánuje zvednout své prodeje a představil ultimátní mašinu pro dobrodruhy.

TEST Mercedes-Benz X 250d 4Matic: Hvězda dělnické třídy?

TEST Mercedes-Benz X 250d 4Matic: Hvězda dělnické třídy?

Jmenuje se Nissan Destination Frontier a vznikl zatím pouze jeden kus. Unikátní stavba vznikla na základech klasického Frontieru/Navary. Začátkem bylo zvednutí vozu o 7,5 centimetru a nazutí terénních pneumatik. S tím se samozřejmě spojuje i dodatečné krytování podvozku.

TEST Renault Alaskan 2.3 dCi AT: To dobré netřeba měnit!

TEST Renault Alaskan 2.3 dCi AT: To dobré netřeba měnit!

Pokračovalo se novým předním nárazníkem a navijákem Warn. Část střechy je výsuvná do strany, aby se na ni mohl přidělat stran, do kterého se dostanete po žebříku. Na palubě potom najdete i ledničku a dokonce i mrazák. Nebude tak problém dát si čerstvé jahody s šampaňským i v té největší divočině.

Podle Tiaga Castra, ředitele Nissanu pro lehká užitková vozidla, má Destination Frontier za úkol dvě věci. Tou první je ukázat, čeho všeho je jejich vůz schopný a kolik toho vydrží. Tou druhou je dokázat lidem, že druh tohoto dobrodružného sportu se dá dělat i bez větších vstupních nákladů.

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Lidé, kteří se totiž s takto univerzálními auty vydávají do divočiny, často platí miliony korun za upravené speciály. Tato Navara ale vyjde na 44.000 dolarů, včetně úprav. Za v přepočtu necelý milion korun tak můžete vyrazit. Tento konkrétní kus není na prodej. Nissan ale již uvedl do prodeje jednotlivé komponenty, ze kterých si takový vůz můžete postavit.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 14 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků