Přívěs za Ferrari, pohovka na Porsche? I sporťáky mohou být praktické, koukejte!

Často slyšíme, že sportovní nebo přímo supersportovní vozy nejsou praktické. Nesmysl, všechno je to o přístupu k životu…

Najdou se majitelé, kteří nemají problém se svým malým a často neprostorně placatým autem odvézt nejrůznější formy nákladu. A tyto situace pak vypadají opravdu zajímavě. Jasně, vyrazit pro dřevěné desky do Hornbachu v Chevroletu Corvette nebo stěhovat gauč pomocí Porsche 911 asi není nejlepší nápad, ale co když nemáte na výběr?

Přístupu a kreativitě se meze nekladou, a proto se někteří majitele vůbec neobtěžují pro tyto úkony používat praktičtější auta. Nacpat šest pytlů mulčovací kůry na místo spolujezdce v Lamborghini Aventador? Proč ne? Použít křídlo Ferrari F40 k rozvěšení vypraného prádla? Může být. Tažné zařízení a přívěs? Klidně.

Když se inženýrům splaší nápady: Toto jsou asi nejdivnější závoďáky minulosti

Když se inženýrům splaší nápady: Toto jsou asi nejdivnější závoďáky minulosti

A to nemluvíme o nespočtu lidí, kteří na svém supersportu vozí jízdní kola nebo na něj po vzoru Jona Olssona upevní střešní box. Jde o aktivní chuť vyvrátit fakt, že tato vozidla jsou určena jen k občasnému jezdění. S trochou umu se do nich, na ně a za ně vejde plno věcí. Nehledě na to, že takto využitá sport-super-kára vypadá jednoduše cool.

V galerii najdete celou várku případů, kdy se ze zdánlivě nepraktického auta stane auto praktické. Protože když se chce, všechno jde.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků