Příští Mercedes třídy G bude i elektromobil. Potvrdil to nový šéf koncernu Daimler

Velký tlak na výrobu elektromobilů se odrazí i do nejvyšších řad automobilky Mercedes-Benz. Co můžeme očekávat?

V Mercedesu Třídy G jezdili snad ještě účastníci křížových výprav a do dnešního dne přežil v podstatě jen s lehkými úpravami vzhledu. Nejnovější generace vznikla v roce 2017 a platí za luxusní, drahý a ve všech směrech pompézní automobil, který ale pořád umí dominovat jakémukoliv terénu.

Monstrum je tady! Mercedes-AMG G 63 má 585 koní, stovku dá za 4,5 s

Monstrum je tady! Mercedes-AMG G 63 má 585 koní, stovku dá za 4,5 s

Dostupný je s několika spalovacími motory, na jejichž vrcholu stojí verze AMG G 63 s výkonem 460 kW a točivým momentem 850 N.m. Olla Källenius, současný šéf koncernu Daimler, však referoval, že příští generace nabídne i elektrickou variantu.

O voze se zatím moc neví. Můžeme si snad jen troufnout tvrdit, že se bude jmenovat EQG, jak je u elektrických variant modelů Mercedes zvykem. Elektrická varianta model dost možná zachránila, protože se prý jednu chvíli jednalo i o jeho úplném odpojení od přístrojů.

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Källenius se však nechal slyšet, že poslední Mercedes ze všech, který se bude ještě vyrábět, bude právě „géčko“. Elektřina je tedy možná jediná cesta. Zatím se ani neví, kdy se takový vůz objeví, ani jestli bude elektrické ústrojí sekundovat spalovacím motorům, nebo je úplně nahradí. Vzhledem k tomu, že současná generace je na trhu relativně krátce, jde ale o hudbu daleké budoucnosti.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků