Příští generace VW Tiguan přijde nečekaně brzy. Musí držet basu s elektromobily

O Tiguanu s karoserií kupé se již nějakou dobu mluví. Stylovější vůz však možná nebude jen další karosářská varianta, ale rovnou zcela nová generace.

I přesto, že je současný Volkswagen Tiguan na trhu zhruba tři roky, podle britského magazínu Auto Express se už chystá nová generace, která by měla dorazit do dvou let. Máme prý čekat radikální změnu designu i nové motory pod kapotou. Všechno je to dané příchodem elektrických SUV rodiny ID., se kterými musí nejprodávanější model značky držet krok.

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

Vedle elektrického SUV Tiguan nesmí vypadat jako dinosaurus. Šéfdesignér VW Klaus Bishoff prozradil, že se model vzdá krabicového tvaru a přivlastní si něco agresivnějšího. Něco nám tak říká, že silueta se bude blížit dříve nakousnutému SUV-kupé.

Dokonce se objevily zprávy o tom, že si nový Tiguan něco vypůjčí od očekávané Cupry Formentor. Novinka má snad možná i trochu hrát na city, uniformní vzhled tak bude pryč. Na praktičnosti však tratit nemá, i zavazadlový prostor by měl zůstat stejně velký.

VW Tiguan dostal verzi Offroad. Uvnitř nabídne třeba odolnější potahy

VW Tiguan dostal verzi Offroad. Uvnitř nabídne třeba odolnější potahy

Pod kapotou se objeví technika z Volkswagenu Golf osmé generace, včetně 48voltového mild-hybridního systému. V plánu je ale i ostrá verze Tiguan R - právě zde by dávala smysl spolupráce s Cuprou Formentor. Mimo jiné se ale očekává i dvojice plug-in hybridních jednotek. 

Na fotografiích najdete koncept Volkswagen CrossBlue Coupé Concept

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků