Příští generace VW Tiguan přijde nečekaně brzy. Musí držet basu s elektromobily

O Tiguanu s karoserií kupé se již nějakou dobu mluví. Stylovější vůz však možná nebude jen další karosářská varianta, ale rovnou zcela nová generace.

I přesto, že je současný Volkswagen Tiguan na trhu zhruba tři roky, podle britského magazínu Auto Express se už chystá nová generace, která by měla dorazit do dvou let. Máme prý čekat radikální změnu designu i nové motory pod kapotou. Všechno je to dané příchodem elektrických SUV rodiny ID., se kterými musí nejprodávanější model značky držet krok.

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

Vedle elektrického SUV Tiguan nesmí vypadat jako dinosaurus. Šéfdesignér VW Klaus Bishoff prozradil, že se model vzdá krabicového tvaru a přivlastní si něco agresivnějšího. Něco nám tak říká, že silueta se bude blížit dříve nakousnutému SUV-kupé.

Dokonce se objevily zprávy o tom, že si nový Tiguan něco vypůjčí od očekávané Cupry Formentor. Novinka má snad možná i trochu hrát na city, uniformní vzhled tak bude pryč. Na praktičnosti však tratit nemá, i zavazadlový prostor by měl zůstat stejně velký.

VW Tiguan dostal verzi Offroad. Uvnitř nabídne třeba odolnější potahy

VW Tiguan dostal verzi Offroad. Uvnitř nabídne třeba odolnější potahy

Pod kapotou se objeví technika z Volkswagenu Golf osmé generace, včetně 48voltového mild-hybridního systému. V plánu je ale i ostrá verze Tiguan R - právě zde by dávala smysl spolupráce s Cuprou Formentor. Mimo jiné se ale očekává i dvojice plug-in hybridních jednotek. 

Na fotografiích najdete koncept Volkswagen CrossBlue Coupé Concept

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků