Příští generace VW Tiguan přijde nečekaně brzy. Musí držet basu s elektromobily

O Tiguanu s karoserií kupé se již nějakou dobu mluví. Stylovější vůz však možná nebude jen další karosářská varianta, ale rovnou zcela nová generace.

I přesto, že je současný Volkswagen Tiguan na trhu zhruba tři roky, podle britského magazínu Auto Express se už chystá nová generace, která by měla dorazit do dvou let. Máme prý čekat radikální změnu designu i nové motory pod kapotou. Všechno je to dané příchodem elektrických SUV rodiny ID., se kterými musí nejprodávanější model značky držet krok.

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

Vedle elektrického SUV Tiguan nesmí vypadat jako dinosaurus. Šéfdesignér VW Klaus Bishoff prozradil, že se model vzdá krabicového tvaru a přivlastní si něco agresivnějšího. Něco nám tak říká, že silueta se bude blížit dříve nakousnutému SUV-kupé.

Dokonce se objevily zprávy o tom, že si nový Tiguan něco vypůjčí od očekávané Cupry Formentor. Novinka má snad možná i trochu hrát na city, uniformní vzhled tak bude pryč. Na praktičnosti však tratit nemá, i zavazadlový prostor by měl zůstat stejně velký.

VW Tiguan dostal verzi Offroad. Uvnitř nabídne třeba odolnější potahy

VW Tiguan dostal verzi Offroad. Uvnitř nabídne třeba odolnější potahy

Pod kapotou se objeví technika z Volkswagenu Golf osmé generace, včetně 48voltového mild-hybridního systému. V plánu je ale i ostrá verze Tiguan R - právě zde by dávala smysl spolupráce s Cuprou Formentor. Mimo jiné se ale očekává i dvojice plug-in hybridních jednotek. 

Na fotografiích najdete koncept Volkswagen CrossBlue Coupé Concept

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 21 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek