Přísnější emisní normy zvýší ceny nafťáků o desítky tisíc

Podle serveru What Car? se mohou průměrné ceny nových automobilů s naftovými motory zvýšit až o 2 500 eur (okolo 75 tisíc korun), pokud budou muset výrobci dodržet emisní limity platné Evropské unie od roku 2008. Uvedla to automobilka Vauxhall (Opel). Cenu vozů totiž zvýší náklady na vývoj čistších naftových motorů. Automobilka už nyní hledá cesty, jak snížit dopad těchto dodatečných nákladů na zákazníka.

Nižší emise lze také dodržet zaváděním nových technologiií pohonu jako hybridní motory či motory na palivové články. Oba typy pohonu by se měly ve výraznější míře začít prodávat už v roce 2010. Zatímco vodíkové spalovací motory a motory na palivové články (kdy vodík vyrábí elektřinu k pohonu vozu) jako takové fungují a jsou již odzkoušeny mnoha testy, neexistuje zatím potřebná infrastruktura. Bude totiž nutné vybudovat síť vodíkových čerpacích stanic – v tomto ohledu jsou dnes nejdále v Kalifornii.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků