Připadá vám infotainment Škody Octavia nepřehledný? České video vám pomůže

Infotainment v nových generacích Škody Octavia, Seatu Leon a Volkswagenu Golf vzbuzuje spoustu různých názorů. Pokud při jeho ovládání tápete, možná jsme našli řešení.

Kdybych měl od pasu trefit národ, který v posledních letech asi nejvíce udával trendy ve vývoji aut, zřejmě to budou Francouzi. Nevím jak vy, ale já si falešných koncovek výfuku všimnul už u minulé generace Renaultu Megane a dnes toto řešení nepřehlédnete nejen v mainstreamu, ale také u luxusních vozů.

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Už před více než sedmi lety rozproudil diskuse i-Cockpit v Peugeotu 308, který se vedle malinkého volantu a vyvýšeného přístrojového štítu vyznačoval také větším božstvím funkcí ukrytým v menu infotainmentu. Dneska podobné řešení vidíte v drtivé většině nových vozů a pořád je na co si zvykat.

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Infotainment v nových generacích mainstreamových kompaktů koncernu Volkswagen (Škoda Octavia, Seat Leon, Volkswagen Golf) vzbudil rozruch ještě dříve, než jsme vůbec měli možnost ho pořádně vyzkoušet. Vývoj nešel podle plánu, systém vykazoval chyby a údajně kvůli tomu muselo být pozdrženo představení osmého vydání golfu. Dnes je, zdá se, už všech v pořádku, jako každý od základu nový systém je ale potřeba MIB3 dostat pod kůži, což se mně osobně díky několika testům octavie, leonu a golfu podařilo.

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Ne každý má ale možnost si systém vyzkoušet dříve, než usedne za volant nového vozu. Ve Škodovce se na to připravili a srozumitelnou formou vám ukážou, jak systém spárovat s mobilním telefonem (Apple CarPlay funguje i bez kabelu, Android Auto bohužel ne), jak si nastavit klimatizaci či oblíbené funkce, jak ovládat pokročilejší systémy vozu a tak dále.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Video se ale zaměřuje jen na infotainment a nikoliv na nastavení zobrazení v digitálním přístrojovém štítu. S tím jsem měl podstatně více starostí, které jsem se následně shrnul v rámci redakčního testu. Na konci videa je uvedeno, že více přijde už brzy. Třeba se dočkáme i instruktáže k virtuálnímu kokpitu.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků