Princ William se projel v závoďáku do zásuvky. Po vystoupení nešetřil chválou

Při návštěvě konference o změně klimatu se princ William, vévoda z Cambridge, projel v elektrickém závodním autě.

Extreme E jsou v motorsportu novinkou. Jedná se o závody elektrických terénních vozidel, kde posádku tvoří vždy jeden muž a jedna žena. První závod se jel 3. dubna v Saudské Arábii, kde vyhrála dvojice Molly Taylorová a Johan Kristoffersson. Další závod se jede na konci května v Senegalské republice.

Poslední cesta prince Philipa bude v tomto Land Roveru. Navrhl si ho sám

Poslední cesta prince Philipa bude v tomto Land Roveru. Navrhl si ho sám

V šampionátu je několik známých značek a jmen. Tak třeba vedoucí dvojice jezdí za tým Rosberg X Racing, který vede šampion formule 1 Nico Rosberg. Tým JBXE zase vede Jenson Button, který závodní vůz dokonce řídí. Mezi známé značky patří třeba tuningová společnost ABT a automobilka Cupra, které spolu vedou jeden tým.

Šance pro všechny týmy jsou vyrovnané, protože se jezdí jen jedním typem auta, kterým je Odyssey 21. Výkon vozu činí 400 kW (544 koní) při hmotnosti 1770 kilogramů. Z 0 na 100 km/h dokáže akcelerovat za 4,5 sekundy. Baterie dodává Williams Advanced Engineering, tedy stejný dodavatel jako v případě Formule E.

Toyota vyvinula nový motor spalující vodík. Jeho schopnosti otestuje v motorsportu

Toyota vyvinula nový motor spalující vodík. Jeho schopnosti otestuje v motorsportu

S vozem se nyní ve Skotsku projel i Princ William, vévoda z Cambridge. Demonstrace proběhla v rámci konference spojených národů o změně klimatu, kde společně s Catherine vyhledávají inovativní projekty. Princ byl z vozu nadšeny a prohlásil, že je to závodění přesně podle něj. Ostatně na jeho jízdu a pocity po ní se můžete podívat v níže přiloženém videu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

včera | Jan Mička | 38 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 9 příspěvků
TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

15.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků