Poslední cesta prince Philipa bude v tomto Land Roveru. Navrhl si ho sám

Pohřební vůz pro Jeho královskou Výsost, vévodu z Edinburghu, vznikl z loveckého speciálu. Splní mu přání na neokázalé poslední rozloučení.

„Prostě mě naložte dozadu na Land Rover a odvezte mě do Windsoru,“ řekl před nějakou dobou princ Philip své manželce, královně Alžbětě II. Jeho přání se mu nyní splní. Všeobecně oblíbený šlechtic a šprýmař zemřel 9. dubna roku 2021 ve věku 99 let a poslední rozloučení s ním bude v sobotu 17. dubna v kapli sv. Jiří na zámku Windsor. Na jeho poslední cestě mu bude dělat společnost vůz, jehož výrobce si královská rodina mimořádně oblíbila.

Defender je zpět! S třemi sedadly vpředu, hybridní R6 i talentem šplhat do oblak

Defender je zpět! S třemi sedadly vpředu, hybridní R6 i talentem šplhat do oblak

Land Rovery a Range Rovery používají Windsorové již celá desetiletí, jezdili a jezdí v nich na domácí půdě i při zahraničních návštěvách. Ve vozu Land Rover Freelander zažil svou poslední bouračku i princ Philip ve věku 97 let, když se střetl s Kiou Picanto – poté se dobrovolně vzdal řidičského oprávnění.

Land Rover Defender V8 má české ceny. Pod tři miliony nejde, barvami nenadchne

Land Rover Defender V8 má české ceny. Pod tři miliony nejde, barvami nenadchne

V roce 2016 oslovil společnost Foley Specialist Vehicles ohledně stavby pohřebního vozu na bázi Land Roveru Defender, používaného k přepravě lovců – takzvaného Gun busu. Model Defender TD5 130, vyrobený v Solihullu v roce 2003, byl osazen speciální nástavbou pro uchycení rakve, kterou princ sám navrhl a na níž dělal poslední úpravy ještě v roce 2019.

Při pohřbu bude jeho rakev zahalena do jeho osobní standardy, kromě květin se na ní bude nacházet také jeho námořní vojenská brigadýrka a meč (během 2. světové války sloužil v Královském námořnictvu).

TEST Land Rover Defender 110 S D240: Nový pacholek se už z lesa nebojí

TEST Land Rover Defender 110 S D240: Nový pacholek se už z lesa nebojí

Kolona s pohřebním Land Roverem se bude přesouvat přibližně osm minut, v jejím čele půjde granátnická vojenská kapela, následovaná vojenským velením. Uprostřed pojede Defender s doprovodem, za ním pak členové královské rodiny a na samém konci královna Alžběta II.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky