Přijde vám Volkswagen T6.1 slabý? Ani věhlasný ABT s tím bohužel moc neudělá

Sportovní podvozek asi není něco, co byste do dodávky chtěli. V ABT vám ale nikdo bránit nebude.

Kdo by potřeboval trochu opepřenou dodávku, může se nyní obrátit na německého úpravce ABT, který se podíval na zoubek novému Volkswagenu T 6.1. Kdo čeká jen kosmetickou úpravu, ten se plete. ABT totiž znamená mnohem víc než jen optický paket.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Dva nejsilnější motory nabídky si teď můžete lehce přikořenit. Čtyřválec 2.0 TDI s výkonem 110 kW (150 koní) se může dostat až na 132 kW (180 koní) a 400 N.m točivého momentu, dvakrát přeplňovaná verze o výkonu 146 kW (199 koní) se pomocí upgradu dostane na 166 kW (226 koní) a 490 N.m točivého momentu.

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

ABT k tomu nabízí i sportovní nastavitelný podvozek Bilstein, u kterého si můžete upravovat světlou výšku vozu v rozmezí - 40 až + 70 mm oproti výchozí poloze. Dále nabízí i trojici disků z vlastní kolekce. Pozor ale na 20palová kola, která nelze spárovat s nastavitelným podvozkem. Na ten se dají naroubovat pouze devatenáctky.

Hyundai se zbláznil! Postavil driftovací dodávku s výkonem přes 400 koní

Hyundai se zbláznil! Postavil driftovací dodávku s výkonem přes 400 koní

V lakovně ABT vám můžou nabídnout i širokou škálu barev, které u VW obyčejně nenajdete. Za zmínku stojí výrazně zlatý a svítivě zelený lak. Oba najdete v galerii. Ceny jsou dostupné na poptávku a první vozy by měly být k mání na začátku března.

ABT nezveřejňuje dynamické hodnoty. Pokud ale budete chtít silnější zvíře z evropského trhu, můžete sáhnout třeba po Mercedesu. Jejich V 300d sice nenabídne sportovní podvozek, ale s novým turbodieselem má 176 kW (239 koní) a točivý moment 500 N.m. Pokud je i to málo, v Brabusu vám prodají balíček PowerXtra D30, který výkon vyšvihne až na 265 koní.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků