Přihazujte, pane Bonde! Do aukce jdou slavná auta z filmů o agentovi 007, můžete získat i pobyt ve Flemingově vile

Jaguary, Aston Martiny, Land Rovery a další skvosty z Bondovek bude dražit aukční dům Christie‘s. Výtěžek půjde na šlechetné účely.

Sběratelé filmových rekvizit, zbystřete! Síň Christie’s pořádá 28. září aukci s názvem „Šedesát let Jamese Bonda,“ v níž můžete získat spoustu zajímavých kousků spjatých se slavným agentem 007.

Zřejmě nejzajímavějšími položkami jsou vozidla z posledního dílu s názvem Není čas zemřít. Například kaskadérská replika Aston Martinu DB5 ze samotného začátku filmu, poháněná moderním řadovým šestiválcem o objemu 3,2 litru, s karbonovou kapotáží i vnitřkem, odolným odpružením od Aston Martin Special Projects a simulovaným poškozením na bocích. Je pojízdná, ale nesmí na běžné silnice – odhad ceny se pohybuje mezi 44 až 59 miliony korun.

Dále zde máme jeden ze tří upravených Astonů V8 se stejnou registrační značkou, jakou měl vůz Timothyho Daltona z Dechu života (cca. 20,5 milionu korun) a moderní DBS Superleggera (11,7 milionu). Nechybí ani Jaguar XF, řízený záporáky z organizace Spectre, kaskadérský Land Rover Defender a na své si přijdou i milovníci motorek díky Triumphu Scrambler 1200 XE. K dostání bude také Defender 110 V8 60th Anniversary.

V aukci bude možné získat i filmové kostýmy, hodinky Omega, rekvizity, pobyt ve Flemingově vile nebo motorový člun z filmu Jeden svět nestačí. Výtěžek půjde na různé dobročinné projekty – hospici Severn, nadaci Prince z Walesu, Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a tak dále.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Váš názor Další článek: Čezeta končí v konkurzu s milionovými dluhy. Spekuluje se o postranních úmyslech jednatele

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,