Příchod MG TF se opozdí, důvodem je nedostatečná kvalita

Po znovuzahájení produkce ve fabrice Longbridge, jenž byla odkoupena čínskou společností Shanghai Automotive (SAIC), plánala automobilka výrobu modelu TF. Společnost odkoupila celou fabriku po zkrachovalé automobilce MG, kompletně vyměnila zařízení, upravila výrobní linky a s produkcí malého roadsteru se mohlo začít. Jak se však dalo očekávat, nastaly problémy s kvalitou výsledních produktů, a tak byla výroba pozastavena do času, kdy se všechny komplikace nevyřeší.

Prezident společnosti SAIC k věci uvedl jen tolik, že zpoždění výroby tohoto modelu má své opodstatnění, jelikož jako firma chce nabízet svým zákazníkům jen prvotřídní kvalitu. Vyjádřil zároveň politování nad tím, jak se zbytek motoristického světa neobjektivně dívá na čínské produkty. Potvrdil i informaci, že výroba modelu TF by měla být zahájena během tří měsíců.

Firma SAIC zároveň vybrala 50 dealerů ve Velké Británii, kterým bude vozy přímo dodávat. V časovém horizontu dvou nebo tří let se počítá i se zahájením prodejů v severní Americe. Kromě roadsteru TF se budou ve fabrice Longbridge vyrábět i další tři modely.
 
Klepněte pro větší obrázek
MG TF Roadster
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 34 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků