Příchod MG TF se opozdí, důvodem je nedostatečná kvalita

Po znovuzahájení produkce ve fabrice Longbridge, jenž byla odkoupena čínskou společností Shanghai Automotive (SAIC), plánala automobilka výrobu modelu TF. Společnost odkoupila celou fabriku po zkrachovalé automobilce MG, kompletně vyměnila zařízení, upravila výrobní linky a s produkcí malého roadsteru se mohlo začít. Jak se však dalo očekávat, nastaly problémy s kvalitou výsledních produktů, a tak byla výroba pozastavena do času, kdy se všechny komplikace nevyřeší.

Prezident společnosti SAIC k věci uvedl jen tolik, že zpoždění výroby tohoto modelu má své opodstatnění, jelikož jako firma chce nabízet svým zákazníkům jen prvotřídní kvalitu. Vyjádřil zároveň politování nad tím, jak se zbytek motoristického světa neobjektivně dívá na čínské produkty. Potvrdil i informaci, že výroba modelu TF by měla být zahájena během tří měsíců.

Firma SAIC zároveň vybrala 50 dealerů ve Velké Británii, kterým bude vozy přímo dodávat. V časovém horizontu dvou nebo tří let se počítá i se zahájením prodejů v severní Americe. Kromě roadsteru TF se budou ve fabrice Longbridge vyrábět i další tři modely.
 
Klepněte pro větší obrázek
MG TF Roadster
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků