Příchod Jaguaru XF na trh se zpozdí kvůli vysoké poptávce

Britská automobilka Jaguar, která stále svádí boj s nedostatkem financí a problémy kolem výměny majitele, zaznamenává v posledních týdnech alespoň jeden úspěch.

Po novém modelu XF je totiž nečekaně vysoká poptávka, a tak automobilka oznámila, že zákazníci si budou muset na svůj objednaný vůz počkat trochu delší dobu. Jen v Británii zaznamenali přes 4 000 objednávek na tento vůz, a tak bylo oloženo i oficiální zahájení prodejů, které bylo původně plánováno na 1. března. Podle nejnovějších by se první modely měly v bristkých showroomech masivněji objevit až příští týden.
 
Ukazuje se, že automobilka má šanci vrátit se na na výsluní, po modelu XK je XF již jejím druhým prodejním trhákem.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků