Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Na problémovém úseku dálnice D1 se vymění osazenstvo. Soubor stavebních společností odstoupil od smlouvy.

Během nedávného kolapsu dálnice D1 se vina svalovala na leckterou stranu, ovšem pravdou je, že na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem už dávno stavaři být neměli. Práce zde nabraly zpoždění a řidiči byli nesmyslně omezováni kvůli zasněženým bagrům, na které se během dlouhého postávání dívali.

Protihlukové bariéry na dálnicích nefungují, tvrdí experti na akustiku

Protihlukové bariéry na dálnicích nefungují, tvrdí experti na akustiku

Na kritickém úseku dálnice mezi 90. a 104. kilometrem už však stejný soubor firem pokračovat nebude. Podle Geosan Group odstoupili od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic. Opravy začaly letos v březnu. Zakázku za 1,75 miliardy korun dostalo sdružení TGS Joint Venture tvořené českou firmou Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy. Vlastně tímto krokem předběhli ŘSD, to již v úterý oznámilo, že smlouvu ukončí a najde si náhradu.

O dalším postupu podle prohlášení firmy Geosan rozhodne jednání zúčastněných stran, případně soud. „Odstoupili jsme od smlouvy o dílo a ukončujeme naši činnost na zakázce,“ řekla pro ČTK mluvčí společnosti Geosan Vlasta Končelová.

Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Zpoždění podle společnosti vyvolaly skryté překážky jako kolize s novou kanalizací či neplánovaných odlišných geologických podmínek. „Doufám, že pochopili, že by ten úsek nedostavěli, a tohle je asi nejjednodušší cesta,“ reagoval ministr dopravy Dan Ťok na krok konsorcia v České televizi.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků