Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Na problémovém úseku dálnice D1 se vymění osazenstvo. Soubor stavebních společností odstoupil od smlouvy.

Během nedávného kolapsu dálnice D1 se vina svalovala na leckterou stranu, ovšem pravdou je, že na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem už dávno stavaři být neměli. Práce zde nabraly zpoždění a řidiči byli nesmyslně omezováni kvůli zasněženým bagrům, na které se během dlouhého postávání dívali.

Protihlukové bariéry na dálnicích nefungují, tvrdí experti na akustiku

Protihlukové bariéry na dálnicích nefungují, tvrdí experti na akustiku

Na kritickém úseku dálnice mezi 90. a 104. kilometrem už však stejný soubor firem pokračovat nebude. Podle Geosan Group odstoupili od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic. Opravy začaly letos v březnu. Zakázku za 1,75 miliardy korun dostalo sdružení TGS Joint Venture tvořené českou firmou Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy. Vlastně tímto krokem předběhli ŘSD, to již v úterý oznámilo, že smlouvu ukončí a najde si náhradu.

O dalším postupu podle prohlášení firmy Geosan rozhodne jednání zúčastněných stran, případně soud. „Odstoupili jsme od smlouvy o dílo a ukončujeme naši činnost na zakázce,“ řekla pro ČTK mluvčí společnosti Geosan Vlasta Končelová.

Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Zpoždění podle společnosti vyvolaly skryté překážky jako kolize s novou kanalizací či neplánovaných odlišných geologických podmínek. „Doufám, že pochopili, že by ten úsek nedostavěli, a tohle je asi nejjednodušší cesta,“ reagoval ministr dopravy Dan Ťok na krok konsorcia v České televizi.

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Pokud chcete vědět, proč není dobrý nápad kombinovat na autě špičkové pneumatiky s těmi nejlevnějším a kvalitativně podprůměrnými, následující test by vám mohl otevřít oči.

včera | Miro Mihálik | 7 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků