Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Na problémovém úseku dálnice D1 se vymění osazenstvo. Soubor stavebních společností odstoupil od smlouvy.

Během nedávného kolapsu dálnice D1 se vina svalovala na leckterou stranu, ovšem pravdou je, že na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem už dávno stavaři být neměli. Práce zde nabraly zpoždění a řidiči byli nesmyslně omezováni kvůli zasněženým bagrům, na které se během dlouhého postávání dívali.

Protihlukové bariéry na dálnicích nefungují, tvrdí experti na akustiku

Protihlukové bariéry na dálnicích nefungují, tvrdí experti na akustiku

Na kritickém úseku dálnice mezi 90. a 104. kilometrem už však stejný soubor firem pokračovat nebude. Podle Geosan Group odstoupili od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic. Opravy začaly letos v březnu. Zakázku za 1,75 miliardy korun dostalo sdružení TGS Joint Venture tvořené českou firmou Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy. Vlastně tímto krokem předběhli ŘSD, to již v úterý oznámilo, že smlouvu ukončí a najde si náhradu.

O dalším postupu podle prohlášení firmy Geosan rozhodne jednání zúčastněných stran, případně soud. „Odstoupili jsme od smlouvy o dílo a ukončujeme naši činnost na zakázce,“ řekla pro ČTK mluvčí společnosti Geosan Vlasta Končelová.

Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Zpoždění podle společnosti vyvolaly skryté překážky jako kolize s novou kanalizací či neplánovaných odlišných geologických podmínek. „Doufám, že pochopili, že by ten úsek nedostavěli, a tohle je asi nejjednodušší cesta,“ reagoval ministr dopravy Dan Ťok na krok konsorcia v České televizi.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky