Při pražské dopravní akci byl každý třetí řidič pokutován

V pátek 9. června proběhla na území hlavního města Prahy všeobecná dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na celkové dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích. Během této akce policisté zkontrolovali přes dva tisíce řidičů. Při této akci pak zjistila více než 630 přestupků, za které udělila pokuty v celkové výši téměř 300 000 Kč.

Tradičně měli řidiči největší problém s dodržováním maximální povolené rychlosti. Tento přestupek byl zjištěn v téměř pěti stech případech. Zarážející je šedesát pokut za špatný technický stav vozidla a pět případů jízdy bez řidičského průkazu. Tito řidiči však nedostali pokutu, ale čeká je správní řízení.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků