Při pražské dopravní akci byl každý třetí řidič pokutován

V pátek 9. června proběhla na území hlavního města Prahy všeobecná dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na celkové dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích. Během této akce policisté zkontrolovali přes dva tisíce řidičů. Při této akci pak zjistila více než 630 přestupků, za které udělila pokuty v celkové výši téměř 300 000 Kč.

Tradičně měli řidiči největší problém s dodržováním maximální povolené rychlosti. Tento přestupek byl zjištěn v téměř pěti stech případech. Zarážející je šedesát pokut za špatný technický stav vozidla a pět případů jízdy bez řidičského průkazu. Tito řidiči však nedostali pokutu, ale čeká je správní řízení.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků