Při pražské dopravní akci byl každý třetí řidič pokutován

V pátek 9. června proběhla na území hlavního města Prahy všeobecná dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na celkové dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích. Během této akce policisté zkontrolovali přes dva tisíce řidičů. Při této akci pak zjistila více než 630 přestupků, za které udělila pokuty v celkové výši téměř 300 000 Kč.

Tradičně měli řidiči největší problém s dodržováním maximální povolené rychlosti. Tento přestupek byl zjištěn v téměř pěti stech případech. Zarážející je šedesát pokut za špatný technický stav vozidla a pět případů jízdy bez řidičského průkazu. Tito řidiči však nedostali pokutu, ale čeká je správní řízení.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků