Při dopravních nehodách zemře ročně ve světě 1,2 milionu osob

V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách na celém světě zhruba 1,2 milionu lidí, tedy zhruba tolik, kolik má obyvatel Praha. K těmto zemřelým je třeba připočítat dalších padesát milionů zraněných.

Přestože největší počet automobilů se nachází ve vyspělých státech Severní Ameriky, Evropy a některých částech Asie, nejvíce usmrcených a zraněných (odhadem až 85 procent) připadá na chudé země. Dle mezinárodních dopravních organizací se v těchto státech zvýší počet usmrcených a zraněných do roku 2020 dvoj až trojnásobně. Naopak ve vyspělých státech světa poklesne počet usmrcených a zraněných až o třicet procent.

Důvodem, proč je v chudých zemích tak vysoký počet usmrcených, je fakt, že zde neexistuje kvalitní dopravní infrastruktura, řidiči nemají mnohdy ani elementární znalosti a jsou nezkušení, prevence dopravních nehod je nulová, nepoužívají se bezpečnostní pásy, helmy na motocyklech, jezdí se pod vlivem alkoholu atp.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků