Při dopravních nehodách zemře ročně ve světě 1,2 milionu osob

V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách na celém světě zhruba 1,2 milionu lidí, tedy zhruba tolik, kolik má obyvatel Praha. K těmto zemřelým je třeba připočítat dalších padesát milionů zraněných.

Přestože největší počet automobilů se nachází ve vyspělých státech Severní Ameriky, Evropy a některých částech Asie, nejvíce usmrcených a zraněných (odhadem až 85 procent) připadá na chudé země. Dle mezinárodních dopravních organizací se v těchto státech zvýší počet usmrcených a zraněných do roku 2020 dvoj až trojnásobně. Naopak ve vyspělých státech světa poklesne počet usmrcených a zraněných až o třicet procent.

Důvodem, proč je v chudých zemích tak vysoký počet usmrcených, je fakt, že zde neexistuje kvalitní dopravní infrastruktura, řidiči nemají mnohdy ani elementární znalosti a jsou nezkušení, prevence dopravních nehod je nulová, nepoužívají se bezpečnostní pásy, helmy na motocyklech, jezdí se pod vlivem alkoholu atp.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků