Při dopravních nehodách zemře ročně ve světě 1,2 milionu osob

V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách na celém světě zhruba 1,2 milionu lidí, tedy zhruba tolik, kolik má obyvatel Praha. K těmto zemřelým je třeba připočítat dalších padesát milionů zraněných.

Přestože největší počet automobilů se nachází ve vyspělých státech Severní Ameriky, Evropy a některých částech Asie, nejvíce usmrcených a zraněných (odhadem až 85 procent) připadá na chudé země. Dle mezinárodních dopravních organizací se v těchto státech zvýší počet usmrcených a zraněných do roku 2020 dvoj až trojnásobně. Naopak ve vyspělých státech světa poklesne počet usmrcených a zraněných až o třicet procent.

Důvodem, proč je v chudých zemích tak vysoký počet usmrcených, je fakt, že zde neexistuje kvalitní dopravní infrastruktura, řidiči nemají mnohdy ani elementární znalosti a jsou nezkušení, prevence dopravních nehod je nulová, nepoužívají se bezpečnostní pásy, helmy na motocyklech, jezdí se pod vlivem alkoholu atp.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků