Při dopravní akci byla radarem změřena vysoká rychlost i cyklistovi

V Praze proběhla dopravně bezpečnostní akce Ministerstva vnitra a deníku MF Dnes, která byla zaměřena na dodržování rychlosti. Velmi potěšující je fakt, že policejní hlídky s radary měřily dodržování rychlosti v okolí škol a na místech, kde je maximální povolená rychlost upravena na 40 km/h. Vcelku raritní situace nastala v Jeremenkově ulici, kde mezi provinilci, kteří rychlost nedodrželi, byl i jeden cyklista, kterému byla radarem naměřena rychlost 46 km/h. Zda dostal pokutu stejně jako řidiči motorových vozidel, zdroje neinformují. Ovšem dopravní akce, která by byla dlouhodobě zaměřena na cyklisty, by nebyla na škodu.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků