Aurus Arsenal: Obří Putinovo MPV na nových fotkách + další ruské překvápko

Ruské představy o minivanech jsou asi o trochu jiné než představy všech ostatních.

Požadavky ruské vlády na tamní automobilový průmysl jsou striktní a jasně dané. „Postavte Vladimirovi minivan!“, se nejspíš z moskevského Bílého domu ozvalo před začátkem vzniku tohoto vozu. Značku Aurus už určitě znáte, Putinovu limuzínu jsme měli možnost prozkoumat v Ženevě.

Také jste se mohli dočíst, že v její bezpečné konstrukci mají i Češi taky tak trochu prsty. Ono ale nejde jen o limuzínu. Chystá se totiž také SUV Komendant nebo obří minivan Arsenal. Minivan byl již dříve špionážně vyfocen v Rusku, nyní tu ale máme i oficiální fotografie.

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Arsenal sdílí stejné kontury s limuzínou Senat. Jen je prostě o dost vyšší. Pod kapotou se prý nachází osmiválcový motor s hybridní technikou o výkonu 440 kW (598 koní), stejně jako v Senatu. Aurus ale zatím nic takového oficiálně nezveřejnil.

Vedle karosářské verze minivan a chystaného SUV se automobilka Aurus chystá i na další zajímavou akci. Podle krátké upoutávky, kterou značka zveřejnila je zřejmé, že se tady někdo chystá na závodní dráhu.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků