Aurus Arsenal: Obří Putinovo MPV na nových fotkách + další ruské překvápko

Ruské představy o minivanech jsou asi o trochu jiné než představy všech ostatních.

Požadavky ruské vlády na tamní automobilový průmysl jsou striktní a jasně dané. „Postavte Vladimirovi minivan!“, se nejspíš z moskevského Bílého domu ozvalo před začátkem vzniku tohoto vozu. Značku Aurus už určitě znáte, Putinovu limuzínu jsme měli možnost prozkoumat v Ženevě.

Také jste se mohli dočíst, že v její bezpečné konstrukci mají i Češi taky tak trochu prsty. Ono ale nejde jen o limuzínu. Chystá se totiž také SUV Komendant nebo obří minivan Arsenal. Minivan byl již dříve špionážně vyfocen v Rusku, nyní tu ale máme i oficiální fotografie.

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Arsenal sdílí stejné kontury s limuzínou Senat. Jen je prostě o dost vyšší. Pod kapotou se prý nachází osmiválcový motor s hybridní technikou o výkonu 440 kW (598 koní), stejně jako v Senatu. Aurus ale zatím nic takového oficiálně nezveřejnil.

Vedle karosářské verze minivan a chystaného SUV se automobilka Aurus chystá i na další zajímavou akci. Podle krátké upoutávky, kterou značka zveřejnila je zřejmé, že se tady někdo chystá na závodní dráhu.

Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

včera | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 48 příspěvků
Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 51 příspěvků