Aurus Arsenal: Obří Putinovo MPV na nových fotkách + další ruské překvápko

Ruské představy o minivanech jsou asi o trochu jiné než představy všech ostatních.

Požadavky ruské vlády na tamní automobilový průmysl jsou striktní a jasně dané. „Postavte Vladimirovi minivan!“, se nejspíš z moskevského Bílého domu ozvalo před začátkem vzniku tohoto vozu. Značku Aurus už určitě znáte, Putinovu limuzínu jsme měli možnost prozkoumat v Ženevě.

Také jste se mohli dočíst, že v její bezpečné konstrukci mají i Češi taky tak trochu prsty. Ono ale nejde jen o limuzínu. Chystá se totiž také SUV Komendant nebo obří minivan Arsenal. Minivan byl již dříve špionážně vyfocen v Rusku, nyní tu ale máme i oficiální fotografie.

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Arsenal sdílí stejné kontury s limuzínou Senat. Jen je prostě o dost vyšší. Pod kapotou se prý nachází osmiválcový motor s hybridní technikou o výkonu 440 kW (598 koní), stejně jako v Senatu. Aurus ale zatím nic takového oficiálně nezveřejnil.

Vedle karosářské verze minivan a chystaného SUV se automobilka Aurus chystá i na další zajímavou akci. Podle krátké upoutávky, kterou značka zveřejnila je zřejmé, že se tady někdo chystá na závodní dráhu.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků