Aurus Arsenal: Obří Putinovo MPV na nových fotkách + další ruské překvápko

Ruské představy o minivanech jsou asi o trochu jiné než představy všech ostatních.

Požadavky ruské vlády na tamní automobilový průmysl jsou striktní a jasně dané. „Postavte Vladimirovi minivan!“, se nejspíš z moskevského Bílého domu ozvalo před začátkem vzniku tohoto vozu. Značku Aurus už určitě znáte, Putinovu limuzínu jsme měli možnost prozkoumat v Ženevě.

Také jste se mohli dočíst, že v její bezpečné konstrukci mají i Češi taky tak trochu prsty. Ono ale nejde jen o limuzínu. Chystá se totiž také SUV Komendant nebo obří minivan Arsenal. Minivan byl již dříve špionážně vyfocen v Rusku, nyní tu ale máme i oficiální fotografie.

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Arsenal sdílí stejné kontury s limuzínou Senat. Jen je prostě o dost vyšší. Pod kapotou se prý nachází osmiválcový motor s hybridní technikou o výkonu 440 kW (598 koní), stejně jako v Senatu. Aurus ale zatím nic takového oficiálně nezveřejnil.

Vedle karosářské verze minivan a chystaného SUV se automobilka Aurus chystá i na další zajímavou akci. Podle krátké upoutávky, kterou značka zveřejnila je zřejmé, že se tady někdo chystá na závodní dráhu.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků