Aurus Arsenal: Obří Putinovo MPV na nových fotkách + další ruské překvápko

Ruské představy o minivanech jsou asi o trochu jiné než představy všech ostatních.

Požadavky ruské vlády na tamní automobilový průmysl jsou striktní a jasně dané. „Postavte Vladimirovi minivan!“, se nejspíš z moskevského Bílého domu ozvalo před začátkem vzniku tohoto vozu. Značku Aurus už určitě znáte, Putinovu limuzínu jsme měli možnost prozkoumat v Ženevě.

Také jste se mohli dočíst, že v její bezpečné konstrukci mají i Češi taky tak trochu prsty. Ono ale nejde jen o limuzínu. Chystá se totiž také SUV Komendant nebo obří minivan Arsenal. Minivan byl již dříve špionážně vyfocen v Rusku, nyní tu ale máme i oficiální fotografie.

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Arsenal sdílí stejné kontury s limuzínou Senat. Jen je prostě o dost vyšší. Pod kapotou se prý nachází osmiválcový motor s hybridní technikou o výkonu 440 kW (598 koní), stejně jako v Senatu. Aurus ale zatím nic takového oficiálně nezveřejnil.

Vedle karosářské verze minivan a chystaného SUV se automobilka Aurus chystá i na další zajímavou akci. Podle krátké upoutávky, kterou značka zveřejnila je zřejmé, že se tady někdo chystá na závodní dráhu.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků