Prezidenta Francie bude vozit speciální DS 7. Toto SUV je větší unikát, než se zdá

Vozy kategorie SUV se očividně těší oblibě také ve vozovém parku francouzského prezidenta.

Mohli byste namítnout, že nejnovější limuzína DS 9 se přímo nabízí ke službě hlavy Francie, přesto ale nyní míří do oficiálního vozového parku francouzského prezidenta Emmanuela Macrona speciálně upravené DS 7 Crossback. V SUV domácí značky se Macron projel už při své inauguraci v roce 2017, nejnovější prezidentská verze modelu ale přináší řadu novinek.

Speciální DS 7 Crossback Élysée vychází z nejsilnější plug-in hybridní varianty E-Tense 4×4 o výkonu 300 koní (220 kW), pro splnění požadavků francouzského prezidenta byl nicméně vozu prodloužen rozvor o 200 mm na celkem 2940 mm. Ve výsledku tak nyní SUV měří 4790 mm a rovněž se dočkalo plného opancéřování, zřejmá jsou například neprůstřelná okna s širokým orámováním.

S prodlouženým rozvorem nahradila v interiéru zadní lavici dvě samostatná křesla, oddělená středovým panelem s loketní opěrkou a ovládači pro nastavení vyhřívaných/ventilovaných sedaček a zadního osvětlení kabiny. Nechybí zde ani bezdrátové nabíječky, USB porty a otevřený středový držák dokumentů.

Nakonec je prezidentské DS 7 Crossback Élysée lakováno inkoustově modrým odstínem Blue Encre, vybaveno držáky na vlaječky na předních blatnících, majáky za přední mřížkou chladiče nebo specifickým designem 20palcových kol a speciálními logy s francouzskou trikolorou.

Diskuze (6) Další článek: První jízda s novým VW Multivan T7: Ryzí osobák jezdí skvěle, 2.0 TSI si ale přihne

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz