Prezident nepodepsal zákon o DPH: zlevnění aut se nekoná

Prezident vetoval zákon o DPH, který snižuje základní sazbu z 22 na 19 procent a současně přemisťuje některé položky ze snížené sazby do základní. Přitom přijetí zákona, ač plného chyb a nedostatků, má přímý důsledek na naší existenci v Unii, s níž se musí naše daňová soustava harmonizovat. Poslanci tedy mají čas do konce dubna, aby veto přebili. Ústava jim bohužel nenabízí možnost změn, musí buď schválit zákon tak, jak je, nebo ho zatratit a přepracovat. V druhém případě bychom ale do Unie vstoupili se starým zákonem, který by nám přinesl více škody než užitku.

Pro nás případné zájemce o koupi automobilu to znamená jediné: pokud zákon nebude schválen, budeme stále nakupovat automobily a náhradní díly s 22procentní DPH místo 19procentní. Čas ukáže, jak se s vetem dokáže naše vládní a poslanecká garnitura vypořádat. Jedno je ale jisté: naše ekonomická a politická situace se nijak nezlepšuje, jak nám bylo slibováno, spíše naopak.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků