Prezident nepodepsal zákon o DPH: zlevnění aut se nekoná

Prezident vetoval zákon o DPH, který snižuje základní sazbu z 22 na 19 procent a současně přemisťuje některé položky ze snížené sazby do základní. Přitom přijetí zákona, ač plného chyb a nedostatků, má přímý důsledek na naší existenci v Unii, s níž se musí naše daňová soustava harmonizovat. Poslanci tedy mají čas do konce dubna, aby veto přebili. Ústava jim bohužel nenabízí možnost změn, musí buď schválit zákon tak, jak je, nebo ho zatratit a přepracovat. V druhém případě bychom ale do Unie vstoupili se starým zákonem, který by nám přinesl více škody než užitku.

Pro nás případné zájemce o koupi automobilu to znamená jediné: pokud zákon nebude schválen, budeme stále nakupovat automobily a náhradní díly s 22procentní DPH místo 19procentní. Čas ukáže, jak se s vetem dokáže naše vládní a poslanecká garnitura vypořádat. Jedno je ale jisté: naše ekonomická a politická situace se nijak nezlepšuje, jak nám bylo slibováno, spíše naopak.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků