Prezident nepodepsal zákon o DPH: zlevnění aut se nekoná

Prezident vetoval zákon o DPH, který snižuje základní sazbu z 22 na 19 procent a současně přemisťuje některé položky ze snížené sazby do základní. Přitom přijetí zákona, ač plného chyb a nedostatků, má přímý důsledek na naší existenci v Unii, s níž se musí naše daňová soustava harmonizovat. Poslanci tedy mají čas do konce dubna, aby veto přebili. Ústava jim bohužel nenabízí možnost změn, musí buď schválit zákon tak, jak je, nebo ho zatratit a přepracovat. V druhém případě bychom ale do Unie vstoupili se starým zákonem, který by nám přinesl více škody než užitku.

Pro nás případné zájemce o koupi automobilu to znamená jediné: pokud zákon nebude schválen, budeme stále nakupovat automobily a náhradní díly s 22procentní DPH místo 19procentní. Čas ukáže, jak se s vetem dokáže naše vládní a poslanecká garnitura vypořádat. Jedno je ale jisté: naše ekonomická a politická situace se nijak nezlepšuje, jak nám bylo slibováno, spíše naopak.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků