Přes 5000 kombinací stylu interiéru. Bentley teď nabízí i obložení z kamene

Bentley dále rozšiřuje své schopnosti personalizace vozů. Především v interiérech se dnes zavděčí snad úplně každému.

Britská automobilka si je vědoma stále širšího publika, na které její vozy míří. Nově tak zvyšuje počet možností, jak si mohou zákazníci dle vlastních přání vyšperkovat interiér svého Bentley. Ve výsledku tak nyní nabízí přes 5000 možných kombinací obložení, čalounění a detailů, kde se kromě klasického dřeva objevuje třeba i kámen.

Vlajkové lodi Bentley vzniklo již 40 tisíc kusů. Víte, co má společného se Škodou Fabia?

Vlajkové lodi Bentley vzniklo již 40 tisíc kusů. Víte, co má společného se Škodou Fabia?

Nejnovější kombinace ukazuje značka v galerii. I tradiční nabídka dřevěného obložení se přitom rozšířila. Například u kupé Continental GT mají zákazníci na výběr ze sedmi druhů, samozřejmě s dalšími možnostmi lakování a povrchové úpravy. Novinkou je dřevo lakované pouze tenkou vrstvou laku (0,1 mm) pro zachování textury odhalených přirozených pórů zvolených dřevin.

Černý lak jako na pianu je nepochybně klasikou, divize Mulliner nicméně dokáže interiérové panely lakovat i do celkem 88 odstínů, které reflektují nabídku exteriérových laků vozu. Karoserie tak může perfektně ladit s interiérem. Volba karbonového obložení samozřejmě nechybí. Nově však nabídku rozšiřují i panely z leštěného hliníku s diamantovým vzorem.

Decentně sportovnější. Bentley uvádí pro Flying Spur balíček karbonových dílů

Decentně sportovnější. Bentley uvádí pro Flying Spur balíček karbonových dílů

Asi nejzajímavější novinkou je však možnost kamenného obložení na palubní desce, středovém panelu i bočnících dveří. Díky speciální technologii je automobilka schopná vytvořit z kamene starého i 200 milionů let extrémně tenkou vrstvu panelu (0,1 mm), která je zároveň velice lehká a rovněž si ponechává originální přírodní hrubost a texturu.

Přesněji Bentley využívá kvarcit (křemenec), který je vytěžen a ručně vyselektován v lomech v Indii. Samotné zpracování do interiérů vozů probíhá jak jinak ručně. I kamenné obložení pak nabízí značka ve čtyřech odstínech: Autumn White (bílá), Copper (měděná), Galaxy (tmavá) nebo Terra Red (červená).

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 59 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků