Přeplňované BMW 135i nakonec bude, možná jen v USA

Je to sotva pár dní, co německá automobilka BMW představila facelift současné jedničkové řady a k tomu přidala i novou třídvéřovou verzi. Bohužel očekávání, že se v tomto modelu v rámci faceliftu objeví i třílitrový šestiválec s dvojitým přeplňováním, vzalo za své. Automobilka jednoduše tuto verzi nepředstavila.

Tip: Představení faceliftu a třídveřové verze BMW 1 naleznete zde.

To se ovšem změnilo nyní, když byl oficiálně představen plán výroby modelů pro Spojené státy. Tam se totiž informace o verzi BMW 135i 3D objevila. Německá automobilka chce s tímto vozem přijít na americký trh v příštím roce. Zda se supersilná jednička objeví i v Evropě ale stále jisté není.

Pokud se vám zdá zvláštní, že by byl tento vůz určen jen pro jeden trh, pak je třeba říci, že u BMW by nešlo o nic nového. Přestože Spojené státy patří hlavně automatickým převodovkám, tak třeba ostré BMW M5 je dostupné s manuálem právě pouze za Atlantikem. A odlišností v nabídce bychom našli více.

Zda se tedy tří set koňový jedničkový bavorák objeví i u nás budeme vědět v březnu, kdy se odehraje na ženevském autosalonu oficiální představení 3dveřové verze a automobilka představí své plány pro blízkou budoucnost.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků