Přeplňované BMW 135i nakonec bude, možná jen v USA

Je to sotva pár dní, co německá automobilka BMW představila facelift současné jedničkové řady a k tomu přidala i novou třídvéřovou verzi. Bohužel očekávání, že se v tomto modelu v rámci faceliftu objeví i třílitrový šestiválec s dvojitým přeplňováním, vzalo za své. Automobilka jednoduše tuto verzi nepředstavila.

Tip: Představení faceliftu a třídveřové verze BMW 1 naleznete zde.

To se ovšem změnilo nyní, když byl oficiálně představen plán výroby modelů pro Spojené státy. Tam se totiž informace o verzi BMW 135i 3D objevila. Německá automobilka chce s tímto vozem přijít na americký trh v příštím roce. Zda se supersilná jednička objeví i v Evropě ale stále jisté není.

Pokud se vám zdá zvláštní, že by byl tento vůz určen jen pro jeden trh, pak je třeba říci, že u BMW by nešlo o nic nového. Přestože Spojené státy patří hlavně automatickým převodovkám, tak třeba ostré BMW M5 je dostupné s manuálem právě pouze za Atlantikem. A odlišností v nabídce bychom našli více.

Zda se tedy tří set koňový jedničkový bavorák objeví i u nás budeme vědět v březnu, kdy se odehraje na ženevském autosalonu oficiální představení 3dveřové verze a automobilka představí své plány pro blízkou budoucnost.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků