Premiéra při Barum rally – shakedown

Po vzoru světových rally se při Barum rally ve čtvrtek 16.srpna premiérově uskuteční testovací rychlostní zkouška – tzv. shakedown.
Premiéra při Barum rally – shakedown
Tato zkouška je na světových soutěžích zcela běžnou věcí a slouží k představení jednotlivých týmů před danou rally.

Tato testovací rychlostní zkouška bude bude mít premiéru nejen při Barum rally, ale i v celé České republice. Jedná se o uzavřenou komunikaci, která má stejný charakter povrchu rychlostních zkoušek v dané soutěži. Tato zkouška se nejede při „ostrém“ průběhu soutěže.

Shakedown před Barum rally pod názvem Oldřichovice – Prohled je dlouhý 3,32 km a jeho povrch tvoří 100% sfalt. Dva dny před samotnou soutěží si tak mohou naposledy vyzkoušet připravenost svých vozů všichni jezdci. Od 12:00 – 15:00 budou moci příznivci automobilových soutěží shlédnout prioritní jezdce a od 15:00 – 18:00 přijdou na řadu zbývající posádky. Jednotlivé dvojice budou povinně vybaveny kombinézami a přilbami, jako při běžné soutěži. Pro diváky je tato testovací rychlostní zkouška přístupna pouze pěšky. Fanoušci soutěžního sportu mohou dále shlédnout i práci mechaniků v servisní zóně. Ta bude umístěna v prostorách parkoviště Carrefour, který se nachází ve Zlíně – Malenovicích. Zde se mohou diváci poprvé setkat s jednotlivými posádkami před soutěží.

Ještě jedna změna doprovází letošní XXXI.Barum rally. Centrum soutěže je po pěti letech, kdy toto centrum „sídlilo“ v fakultě zlínského VUT, přemístěno do prostor autosalonu v areálu Samohýl Motor ve Zlíně - Loukách. K tomuto kroku se ředitelství soutěže rozhodlo z důvodu probíhajících stavebních úprav na Academia centru. Nové centrum soutěže naleznete bez problémů přímo na hlavní trase Zlínem, směrem na Otrokovice – tj. třída Tomáše Bati.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků