Premiéra při Barum rally – shakedown

Po vzoru světových rally se při Barum rally ve čtvrtek 16.srpna premiérově uskuteční testovací rychlostní zkouška – tzv. shakedown.
Premiéra při Barum rally – shakedown
Tato zkouška je na světových soutěžích zcela běžnou věcí a slouží k představení jednotlivých týmů před danou rally.

Tato testovací rychlostní zkouška bude bude mít premiéru nejen při Barum rally, ale i v celé České republice. Jedná se o uzavřenou komunikaci, která má stejný charakter povrchu rychlostních zkoušek v dané soutěži. Tato zkouška se nejede při „ostrém“ průběhu soutěže.

Shakedown před Barum rally pod názvem Oldřichovice – Prohled je dlouhý 3,32 km a jeho povrch tvoří 100% sfalt. Dva dny před samotnou soutěží si tak mohou naposledy vyzkoušet připravenost svých vozů všichni jezdci. Od 12:00 – 15:00 budou moci příznivci automobilových soutěží shlédnout prioritní jezdce a od 15:00 – 18:00 přijdou na řadu zbývající posádky. Jednotlivé dvojice budou povinně vybaveny kombinézami a přilbami, jako při běžné soutěži. Pro diváky je tato testovací rychlostní zkouška přístupna pouze pěšky. Fanoušci soutěžního sportu mohou dále shlédnout i práci mechaniků v servisní zóně. Ta bude umístěna v prostorách parkoviště Carrefour, který se nachází ve Zlíně – Malenovicích. Zde se mohou diváci poprvé setkat s jednotlivými posádkami před soutěží.

Ještě jedna změna doprovází letošní XXXI.Barum rally. Centrum soutěže je po pěti letech, kdy toto centrum „sídlilo“ v fakultě zlínského VUT, přemístěno do prostor autosalonu v areálu Samohýl Motor ve Zlíně - Loukách. K tomuto kroku se ředitelství soutěže rozhodlo z důvodu probíhajících stavebních úprav na Academia centru. Nové centrum soutěže naleznete bez problémů přímo na hlavní trase Zlínem, směrem na Otrokovice – tj. třída Tomáše Bati.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků