Premiéra při Barum rally – shakedown

Po vzoru světových rally se při Barum rally ve čtvrtek 16.srpna premiérově uskuteční testovací rychlostní zkouška – tzv. shakedown.
Premiéra při Barum rally – shakedown
Tato zkouška je na světových soutěžích zcela běžnou věcí a slouží k představení jednotlivých týmů před danou rally.

Tato testovací rychlostní zkouška bude bude mít premiéru nejen při Barum rally, ale i v celé České republice. Jedná se o uzavřenou komunikaci, která má stejný charakter povrchu rychlostních zkoušek v dané soutěži. Tato zkouška se nejede při „ostrém“ průběhu soutěže.

Shakedown před Barum rally pod názvem Oldřichovice – Prohled je dlouhý 3,32 km a jeho povrch tvoří 100% sfalt. Dva dny před samotnou soutěží si tak mohou naposledy vyzkoušet připravenost svých vozů všichni jezdci. Od 12:00 – 15:00 budou moci příznivci automobilových soutěží shlédnout prioritní jezdce a od 15:00 – 18:00 přijdou na řadu zbývající posádky. Jednotlivé dvojice budou povinně vybaveny kombinézami a přilbami, jako při běžné soutěži. Pro diváky je tato testovací rychlostní zkouška přístupna pouze pěšky. Fanoušci soutěžního sportu mohou dále shlédnout i práci mechaniků v servisní zóně. Ta bude umístěna v prostorách parkoviště Carrefour, který se nachází ve Zlíně – Malenovicích. Zde se mohou diváci poprvé setkat s jednotlivými posádkami před soutěží.

Ještě jedna změna doprovází letošní XXXI.Barum rally. Centrum soutěže je po pěti letech, kdy toto centrum „sídlilo“ v fakultě zlínského VUT, přemístěno do prostor autosalonu v areálu Samohýl Motor ve Zlíně - Loukách. K tomuto kroku se ředitelství soutěže rozhodlo z důvodu probíhajících stavebních úprav na Academia centru. Nové centrum soutěže naleznete bez problémů přímo na hlavní trase Zlínem, směrem na Otrokovice – tj. třída Tomáše Bati.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků