Premiéra při Barum rally – shakedown

Po vzoru světových rally se při Barum rally ve čtvrtek 16.srpna premiérově uskuteční testovací rychlostní zkouška – tzv. shakedown.
Premiéra při Barum rally – shakedown
Tato zkouška je na světových soutěžích zcela běžnou věcí a slouží k představení jednotlivých týmů před danou rally.

Tato testovací rychlostní zkouška bude bude mít premiéru nejen při Barum rally, ale i v celé České republice. Jedná se o uzavřenou komunikaci, která má stejný charakter povrchu rychlostních zkoušek v dané soutěži. Tato zkouška se nejede při „ostrém“ průběhu soutěže.

Shakedown před Barum rally pod názvem Oldřichovice – Prohled je dlouhý 3,32 km a jeho povrch tvoří 100% sfalt. Dva dny před samotnou soutěží si tak mohou naposledy vyzkoušet připravenost svých vozů všichni jezdci. Od 12:00 – 15:00 budou moci příznivci automobilových soutěží shlédnout prioritní jezdce a od 15:00 – 18:00 přijdou na řadu zbývající posádky. Jednotlivé dvojice budou povinně vybaveny kombinézami a přilbami, jako při běžné soutěži. Pro diváky je tato testovací rychlostní zkouška přístupna pouze pěšky. Fanoušci soutěžního sportu mohou dále shlédnout i práci mechaniků v servisní zóně. Ta bude umístěna v prostorách parkoviště Carrefour, který se nachází ve Zlíně – Malenovicích. Zde se mohou diváci poprvé setkat s jednotlivými posádkami před soutěží.

Ještě jedna změna doprovází letošní XXXI.Barum rally. Centrum soutěže je po pěti letech, kdy toto centrum „sídlilo“ v fakultě zlínského VUT, přemístěno do prostor autosalonu v areálu Samohýl Motor ve Zlíně - Loukách. K tomuto kroku se ředitelství soutěže rozhodlo z důvodu probíhajících stavebních úprav na Academia centru. Nové centrum soutěže naleznete bez problémů přímo na hlavní trase Zlínem, směrem na Otrokovice – tj. třída Tomáše Bati.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků