Premiéra nové Škody Fabia nebude mít obdoby! Už i upoutávka je toho důkazem

Vzhledem k přetrvávající pandemii koronaviru nikdo nemohl očekávat, že by představení nové fabie probíhalo v klasickém formátu. Online event však Škoda dotáhla na úplně novou úroveň.

Loni v září to bylo naposledy, co jsme měli možnost se účastnit premiéry nového vozu v klasickém formátu. Šlo o představení Škody Enyaq iV, a přestože byly ve vnitřních prostorách povinné roušky a pro vyloučení nakažení koronavirem bylo nutné absolvovat PCR test, tradiční program byl zachován. V prostorách O2 Universum v Praze, kde je dnes zřízeno velkokapacitní očkovací centrum, proběhlo představení zahrnující průřez historií automobilky, vystavené vozy jsme si mohli v klidu prohlédnout a nechyběla možnost rozhovorů s představiteli značky. Zkrátka akce se vším všudy.

Nová Škoda Fabia na prozatím nejlepších ilustracích. Může z ní být krásné auto!

Nová Škoda Fabia na prozatím nejlepších ilustracích. Může z ní být krásné auto!

Nová fabia je nejdůležitějším modelem Škody pro letošní rok a nebýt stále přetrvávající pandemie, věřím, že by světová premiéra v klasickém formátu stála za to. Představení vozu sice bude digitální, nečekejte však pódium s pár auty a u nich střídající se řečníky. Jako kulisa poslouží Centrum současného umění DOX v Praze a půjde vlastně o virtuální pavilon, v němž se budete moci volně pohybovat.

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

V podstatě bychom se měli cítit jako na klasické výstavě. Prezentace umožní procházet jednotlivé pavilony, během prohlídky se budete moci setkat s představiteli automobilky, včetně Thomas Schäfera, předsedy představenstva Škoda Auto, Martina Jahna, člena představenstva zodpovědného za oblast prodeje a marketingu či Olivera Stefaniho, který společně se svým týmem představí novou fabii z pohledu designu. Každý zástupce značky bude dokonce mít svou vlastní virtuální postavu.

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

Jak to bude během světové premiéry Škody Fabia čtvrté generace vypadat, se můžete podívat v galerii a v přiloženém videu. Akce začíná v úterý 4. května v 19:00 a na této adrese ji bude možné sledovat z celého světa. Premiéra bude vysílána i na platformě Škoda Storyboard a na sociálních sítích značky (Youtube a Facebook).

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky