Premiéra Mazdy CX-60 je za rohem. Vzhledem nehodlá šokovat, vznikl pro ni speciální nový lak

Zcela nový hybrid s nabíjením ze zásuvky se představí už 8. března. Japonci nás lákají na jeho minimalistický design.

Pro Evropu půjde o novou vlajkovou loď značky Mazda a podle pravidelně dávkovaných střípků informací před velkým odhalením se automobilka opravdu nemůže dočkat, až nám ji ukáže celou i se všemi podrobnosti. Čekání bude krátké, premiéra proběhne už příští týden. V zatím poslední upoutávce se japonská značka soustředila na design karoserie.

Ten má nadále rozvíjet aktuální designový jazyk Kodo, těšit se prý máme na přirozené proporce, které zdůrazní uložení motoru vpředu a pohon zadních kol. Nová CX-60 totiž stojí na zcela nové platformě Large Product Group, na rozdíl od kupříkladu aktuální CX-5. Mazda dále vzkazuje, že si pohrála s odrazem okolí v prostoru mezi zadní hranou střechy a zadním blatníkem, stejně jako s plochami na bocích vozu. U CX-60 také poprvé uvidíme nový odstín laku – lesklou bílou, která má zdůraznit její tvary skrze kontrast světla a stínu.

Pod kapotou se bude nacházet dvouapůllitrový benzinový čtyřválec, který v kombinaci s elektromotorem vyvine přes 221 kW, čili více než 300 koní. Novinku v nabídce doplní sedmimístné provedení CX-80, pro severoamerický trh pak Mazda chystá ještě o něco větší modely CX-70 a CX-90.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Váš názor Další článek: Fisker zveřejnil ceny prvního modelu pro Evropu. Dostat se na 810.000 Kč však bude boj

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz