Premier4509 Murcielago: exkluzivní limitovka

Česká skupina Premier zpívala o učení se na hrobaře, český premiér nechodí na interpelace a japonský Premier4509 přináší exkluzivní aero kit na supersportovní Lamborghini Murcielago LP640.

Ze cenu 28 000 dolarů (přibližně 460 000 Kč) tak může zákazník získat doplňky, které vůz nejen vizuálně odliší od ostatních, ale dle tvůrce i dále vylepší již tak dobré jízdní vlastnosti.

Zadní křídlo se postará o lepší přítlak na zadní nápravě. Upravený nárazník se postará o lepší přívod a odvod vzduchu k brzdám a snížení vztlaku na přední nápravě. Upravená jsou také vnější zpětná zrcátka a nová jsou také kola.

Tvůrce tohoto paketu slibuje exkluzivitu, jelikož hodlá po celém světě nasadit tento body kit maximálně na 200 vozů. Pochybuji však, že se v relativně malém množství zákazníků najde tak velký počet zájemců, které si nechá tyto prvky na vůz nasadit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků