Premier4509 Gallardo: sportovní kit pro býčka

Na konci března představila tunerská dílna Premier4509 upravené Lamborghini Murciélago a nyní přichází i s paketem pro menší Gallardo. Ostatně není se čemu divit, před pár týdny totiž italský výrobce představil inovovanou verzi svého malého sportovního modelu s označením LP560-4, a tak je třeba připravit vylepšení i pro tento model.

Nový aerodynamický kit má u Gallarda nejen trochu změnit vzhled, ale také zlepšit chování vozu ve vyšších rychlostech. Nový přední nárazník, pozměněné prahy, zadní spoiler a zadní přitlačené křídlo mají v součtu přinést zvětšený přítlak a snížený vztlak.

Tomu všemu pak sekundují nová kola z lehké slitiny, které našly inspiraci u supersportovního modelu Reventon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Premier4509 Gallardo
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků