Překvapení: Jaguar X-Type už nebude sedan

Autocar před pár dny zveřejnil doslova šokující zprávu: nový Jaguar X-Type nebude klasický sedan, jakým je nyní, ale crossover s pohonem všech kol. Původní zprávy hovořily sice o tom, že X-Type zcela skončí kvůli tomu, že ničí pověst značky, jak se ale zdá, jméno bude žít nadále. Ovšem bude „nalepeno“ na zcela odlišném automobilu. X-Type bude totiž připomínat MPV, dostane tři řady sedadel a stane se tak konkurencí např. pro Mercedes-Benz třídy R.

Důvodem pro změnu je nejen nespokojenost se současnou řadou X, ale rovněž nenasycenost amerického trhu - ten přímo lační po luxusních crossoverech s pohonem všech kol. Zkrátka klasickým sedanům pomalu zvoní hrana a Jaguar se snaží vystihnout trendy.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků