Překvapení: Jaguar X-Type už nebude sedan

Autocar před pár dny zveřejnil doslova šokující zprávu: nový Jaguar X-Type nebude klasický sedan, jakým je nyní, ale crossover s pohonem všech kol. Původní zprávy hovořily sice o tom, že X-Type zcela skončí kvůli tomu, že ničí pověst značky, jak se ale zdá, jméno bude žít nadále. Ovšem bude „nalepeno“ na zcela odlišném automobilu. X-Type bude totiž připomínat MPV, dostane tři řady sedadel a stane se tak konkurencí např. pro Mercedes-Benz třídy R.

Důvodem pro změnu je nejen nespokojenost se současnou řadou X, ale rovněž nenasycenost amerického trhu - ten přímo lační po luxusních crossoverech s pohonem všech kol. Zkrátka klasickým sedanům pomalu zvoní hrana a Jaguar se snaží vystihnout trendy.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků