Překvapení: Jaguar X-Type už nebude sedan

Autocar před pár dny zveřejnil doslova šokující zprávu: nový Jaguar X-Type nebude klasický sedan, jakým je nyní, ale crossover s pohonem všech kol. Původní zprávy hovořily sice o tom, že X-Type zcela skončí kvůli tomu, že ničí pověst značky, jak se ale zdá, jméno bude žít nadále. Ovšem bude „nalepeno“ na zcela odlišném automobilu. X-Type bude totiž připomínat MPV, dostane tři řady sedadel a stane se tak konkurencí např. pro Mercedes-Benz třídy R.

Důvodem pro změnu je nejen nespokojenost se současnou řadou X, ale rovněž nenasycenost amerického trhu - ten přímo lační po luxusních crossoverech s pohonem všech kol. Zkrátka klasickým sedanům pomalu zvoní hrana a Jaguar se snaží vystihnout trendy.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků