Překvapení: Jaguar X-Type už nebude sedan

Autocar před pár dny zveřejnil doslova šokující zprávu: nový Jaguar X-Type nebude klasický sedan, jakým je nyní, ale crossover s pohonem všech kol. Původní zprávy hovořily sice o tom, že X-Type zcela skončí kvůli tomu, že ničí pověst značky, jak se ale zdá, jméno bude žít nadále. Ovšem bude „nalepeno“ na zcela odlišném automobilu. X-Type bude totiž připomínat MPV, dostane tři řady sedadel a stane se tak konkurencí např. pro Mercedes-Benz třídy R.

Důvodem pro změnu je nejen nespokojenost se současnou řadou X, ale rovněž nenasycenost amerického trhu - ten přímo lační po luxusních crossoverech s pohonem všech kol. Zkrátka klasickým sedanům pomalu zvoní hrana a Jaguar se snaží vystihnout trendy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků