Překvapení: BMW chce za rok vyzvat Japonce v MotoGP

Motocyklový svět už dlouhou dobu čeká na okamžik, kdy některý z dalších evropských výrobců vstoupí úspěšně do královské kubatury a v třídě MotoGP srazí na kolena japonské stroje. Drobné úspěchy zatím sbírá Ducati, dalším hráčem by mělo být BMW.
Překvapení: BMW chce za rok vyzvat Japonce v MotoGP

Německý výrobce automobilů a motocyklů, bavorská firma BMW Group, vypustila začátkem jara pár informací o vývoji nového závodního stroje a tím ještě více rozdmýchala spekulace na poli médií.

PR manažer nový stroj popsal pouze jako součást výzkumných aktivit, zkušební stroj vytvořený pod záštitou BMW. Hlavní a zatím neověřená otázka zní: "Je to předchůdce továrního závodního motocyklu třídy MotoGP?"

Na fotkách je údajně jediný pojízdný prototyp, který by odpovídal specifikacím závodního stroje pro rok 2007. Z dostupných informací by měl být pod kapotáží řadový čtyřválec o objemu 800 ccm. Vpředu jsou radiální kotoučové brzdy od firmy Brembo, o odpružení se stará přední vidlice Öhlins.


Zdroj: motorcycleusa.com

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků