Překvapení: BMW chce za rok vyzvat Japonce v MotoGP

Motocyklový svět už dlouhou dobu čeká na okamžik, kdy některý z dalších evropských výrobců vstoupí úspěšně do královské kubatury a v třídě MotoGP srazí na kolena japonské stroje. Drobné úspěchy zatím sbírá Ducati, dalším hráčem by mělo být BMW.
Překvapení: BMW chce za rok vyzvat Japonce v MotoGP

Německý výrobce automobilů a motocyklů, bavorská firma BMW Group, vypustila začátkem jara pár informací o vývoji nového závodního stroje a tím ještě více rozdmýchala spekulace na poli médií.

PR manažer nový stroj popsal pouze jako součást výzkumných aktivit, zkušební stroj vytvořený pod záštitou BMW. Hlavní a zatím neověřená otázka zní: "Je to předchůdce továrního závodního motocyklu třídy MotoGP?"

Na fotkách je údajně jediný pojízdný prototyp, který by odpovídal specifikacím závodního stroje pro rok 2007. Z dostupných informací by měl být pod kapotáží řadový čtyřválec o objemu 800 ccm. Vpředu jsou radiální kotoučové brzdy od firmy Brembo, o odpružení se stará přední vidlice Öhlins.


Zdroj: motorcycleusa.com

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků