Přehlídka krásy: Vybrali jsme ty nejkrásnější vozy Maserati

Automobilka Maserati vznikla 1. prosince roku 1914. Za svou více jak stoletou historii nám dala neopakovatelné vozy. Znáte například jejich závodní speciály z 50. let?

Je tomu už 104 let, co pět bratrů, Alfieri, Bindo, Carlo, Ettore a Ernesto, založili automobilku nesoucí jejich jméno. Maserati. Maserati bylo jednu chvíli pod Citroënem, jednu zase pod argentinským průmyslníkem Alejandro de Tomasem. V současnosti je součástí koncernu FCA a potýká se s prodejními problémy.

A Maserati si takovou budoucnost rozhodně nezaslouží. Minulost boloňské automobilky je totiž doslova protkána krásnými a hlavně úspěšnými vozy. Připomeňme si nyní ty nejkrásnější. Od monopostu Formule 1, ve kterém jezdil Juan Manuel Fangio, až po supersport MC12.

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Zřejmě nejvýraznější řadou vozů je model Ghibli, který se vyrábí od 60. let minulého století a jeho moderní interpretaci můžete na silnicích potkat i dneska. Zapomenout ale nemůžeme ani na legendární sporťák Bora nebo na přenádherné 3500 GT.

Krásné produkční vozy i závodní speciality si můžete prohlédnout nahoře v galerii, kde pro vás máme připravené krátké popisky jednotlivých vozů.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 4 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků