Přehlídka krásy: Vybrali jsme ty nejkrásnější vozy Maserati

Automobilka Maserati vznikla 1. prosince roku 1914. Za svou více jak stoletou historii nám dala neopakovatelné vozy. Znáte například jejich závodní speciály z 50. let?

Je tomu už 104 let, co pět bratrů, Alfieri, Bindo, Carlo, Ettore a Ernesto, založili automobilku nesoucí jejich jméno. Maserati. Maserati bylo jednu chvíli pod Citroënem, jednu zase pod argentinským průmyslníkem Alejandro de Tomasem. V současnosti je součástí koncernu FCA a potýká se s prodejními problémy.

A Maserati si takovou budoucnost rozhodně nezaslouží. Minulost boloňské automobilky je totiž doslova protkána krásnými a hlavně úspěšnými vozy. Připomeňme si nyní ty nejkrásnější. Od monopostu Formule 1, ve kterém jezdil Juan Manuel Fangio, až po supersport MC12.

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Zřejmě nejvýraznější řadou vozů je model Ghibli, který se vyrábí od 60. let minulého století a jeho moderní interpretaci můžete na silnicích potkat i dneska. Zapomenout ale nemůžeme ani na legendární sporťák Bora nebo na přenádherné 3500 GT.

Krásné produkční vozy i závodní speciality si můžete prohlédnout nahoře v galerii, kde pro vás máme připravené krátké popisky jednotlivých vozů.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

včera | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků