Přehlídka krásy: Vybrali jsme ty nejkrásnější vozy Maserati

Automobilka Maserati vznikla 1. prosince roku 1914. Za svou více jak stoletou historii nám dala neopakovatelné vozy. Znáte například jejich závodní speciály z 50. let?

Je tomu už 104 let, co pět bratrů, Alfieri, Bindo, Carlo, Ettore a Ernesto, založili automobilku nesoucí jejich jméno. Maserati. Maserati bylo jednu chvíli pod Citroënem, jednu zase pod argentinským průmyslníkem Alejandro de Tomasem. V současnosti je součástí koncernu FCA a potýká se s prodejními problémy.

A Maserati si takovou budoucnost rozhodně nezaslouží. Minulost boloňské automobilky je totiž doslova protkána krásnými a hlavně úspěšnými vozy. Připomeňme si nyní ty nejkrásnější. Od monopostu Formule 1, ve kterém jezdil Juan Manuel Fangio, až po supersport MC12.

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Zřejmě nejvýraznější řadou vozů je model Ghibli, který se vyrábí od 60. let minulého století a jeho moderní interpretaci můžete na silnicích potkat i dneska. Zapomenout ale nemůžeme ani na legendární sporťák Bora nebo na přenádherné 3500 GT.

Krásné produkční vozy i závodní speciality si můžete prohlédnout nahoře v galerii, kde pro vás máme připravené krátké popisky jednotlivých vozů.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 152 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků