Přehlídka krásy: Vybrali jsme ty nejkrásnější vozy Maserati

Automobilka Maserati vznikla 1. prosince roku 1914. Za svou více jak stoletou historii nám dala neopakovatelné vozy. Znáte například jejich závodní speciály z 50. let?

Je tomu už 104 let, co pět bratrů, Alfieri, Bindo, Carlo, Ettore a Ernesto, založili automobilku nesoucí jejich jméno. Maserati. Maserati bylo jednu chvíli pod Citroënem, jednu zase pod argentinským průmyslníkem Alejandro de Tomasem. V současnosti je součástí koncernu FCA a potýká se s prodejními problémy.

A Maserati si takovou budoucnost rozhodně nezaslouží. Minulost boloňské automobilky je totiž doslova protkána krásnými a hlavně úspěšnými vozy. Připomeňme si nyní ty nejkrásnější. Od monopostu Formule 1, ve kterém jezdil Juan Manuel Fangio, až po supersport MC12.

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Zřejmě nejvýraznější řadou vozů je model Ghibli, který se vyrábí od 60. let minulého století a jeho moderní interpretaci můžete na silnicích potkat i dneska. Zapomenout ale nemůžeme ani na legendární sporťák Bora nebo na přenádherné 3500 GT.

Krásné produkční vozy i závodní speciality si můžete prohlédnout nahoře v galerii, kde pro vás máme připravené krátké popisky jednotlivých vozů.

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků