Představujeme 19 nejlepších autorádií na trhu

Na našem trhu je možné zakoupit celou řadu autorádií s všemožným vybavením. Pojďme se však společně podívat na několik vybraných modelů, které jsou zajímavé především svou cenou a funkcemi. Pro lepší orientaci jsme je rozdělili do třech cenových kategorií. Zejména o Vánocích se podobné téma může hodit.
Představujeme 19 nejlepších autorádií na trhu
Seznam kapitol
  1. Levnější autorádia s kazetovou mechanikou
  2. Střední autorádia s CD přehrávačem
  3. Autorádia vyšší třídy s CD přehrávačem

Při výběru autorádia je v prvé řadě důležitá cena, kterou jste ochotni zaplatit. Pokud hodláte investovat neomezené množství financí, pak máte jistě větší výběr. Další důležitou věcí také je, co budete v autorádiu přehrávat, zda klasické kazety nebo dnes již hojně používané CD nosiče. Následující přehled je zaměřen na všechny skupiny autorádií od nejlevnějších až po ty nejdražší. Záleží jen na vás, které autorádio bude pro vaše potřeby nejvhodnější. Všechny níže uvedené ceny jsou včetně DPH.

JVC KS-F162

Jako první model tu máme kousek od společnosti JVC. Toto rádio je vhodné pro nenáročné uživatele hudby v autě. Nabízí 4 x 40 W výstup na reproduktory, základní příjem FM, SV a DV rádia s 18ti předvolbami. Samozřejmostí je autoreverz, funkce loudness na automatické zvýraznění reprodukce, základní úprava basů a výšek a ISO konektor. K dispozici je také jeden výstup předzesilovače, na který lze zapojit externí zesilovač. Bohužel tomuto autorádiu chybí funkce RDS. Naopak pěkné je zelené podsvícení tlačítek a displeje. Pro lepší bezpečnost je toto autorádio vybaveno odnímatelným čelním panelem.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 3 990 Kč

Blaupunkt Dublin C32

Opět jako předešlý model JVC jde o kazetový přehrávač s funkcí autoreverz s výstupem 4 x 45 W. Radiový tuner je vybaven RDS-EON. Uložit do paměti lze až 18 předvoleb. Mezi další zajímavé funkce patří: ovládání CD měniče, úprava basů a výšek, X-Bass - zvýraznění basů, mute. Na toto autorádio lze připojit až dva zesilovače prostřednictvím 2 výstupů předzesilovače. Zajímavá je také žlutá barva, která podsvicuje displej, naopak červeně jsou podsvětlena tlačítka autorádia. Samozřejmostí je odnímatelný čelní panel a dobrým pomocníkem otočný ovladač hlasitosti. Navíc je toto autorádio pojištěno proti krádeži na dva roky zdarma, což se jistě vyplatí. Oproti předešlému modelu JVC je tento model dražší, avšak nabízí některé funkce navíc a pojištění zdarma.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 4 990 Kč

Panasonic CQ-RD324

Máme tu další model od Panasonicu s radiomagnetofonem. Výstup autorádia nabízí 4 x 40 W, funkci RDS s možností uložení až 18ti stanic do paměti. Velice zajímavou funkcí je plně elektronicky ovládána mechanika magnetofonu (Full Logic), která jistě ulehčí práci při přehrávání audio kazet. Navíc pokud k tomuto modelu připojíte externí CD měnič, můžete ho plně ovládat přes menu autorádia. Po stránce nastavení reprodukované hudby můžete měnit výšky, basy a využít funkce loudness. K dispozici je také výstup předzesilovače. Pro doladění celého vzhledu jsou zeleně podsvícená tlačítka a displej. Pro lepší bezpečnost má autorádio odnímatelný čelní panel.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 4 995 Kč

Pioneer KEH-P1013R

Značka autorádií Pioneer patří mezi jednu z nejlepších. U tohoto modelu nabízí kazetový přehrávač s funkcí autoreverz, ovládání CD měniče, RDS s uložením až 18ti předvoleb radiových stanic. Pro úpravu zvuku je k dispozici EEQ (elektronický tří pásmový ekvalizér) a funkce loudness. Pro lepší reprodukci lze využít také výstup předzesilovače na externí zesilovač. Pro lepší bezpečnost také nabízí odnímatelný čelní panel. Tento model je však poněkud draží oproti ostatním kolegům, což se určitě projeví na kvalitě.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 5 990 Kč

Sony XR-CA430X

Značka Sony nabízí v této třídě opravdu hodně modelů. Zajímavým kouskem je také tento model. Nabízí přehrávání audio kazet s funkcí autoreverz a plně elektronicky ovládanou mechaniku magnetofonu (full logic). Jde o specifický X-plod model. Nabízí výstup 4 x 45 W, funkci RDS-EON, ABC tuner - automatická volba šířky pásma,  8 předvoleb pro FM, 6 SV a 6 DV. Pro usnadnění poslechu audio kazety můžete využít také funkce vyhledávání skladeb na pásku nebo vynechávání prázdných míst na pásku. Navíc lze ovládat CD měnič a využít zobrazování CD Textu z CD měniče. Pro lepší poslech můžete upravovat basy a výšky nebo použít D-Bass, který zvýrazňuje basy. Zajímavou funkcí také je MBP, která optimalizuje zvuk podle pozice posluchače. Po stránce bezpečnosti máte k dispozici odnímatelný čelní panel a pojištění autorádia proti krádeži na 12 měsíců zdarma

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 5 990 Kč

Kenwood KRC-191A/G

Značka Kenwood patří také mezi jednu z nejlepších. U toto nižšího modelu nabízí 4 x 45 W maximální výkon, vysoce výkonný tuner CR-2 s RDS (PTY, Radiotext). Uložit do paměti lze až 24 předvoleb. Na přehledném displeji se zobrazuje RDS a další důležité informace o přehrávání. Samozřejmostí je autoreverz kazetová mechanika s možností automatického vyhledávání skladeb na kazetě (DPSS). Pro rychlé ztlumení lze využít tlačítka, které reprodukci ztlumí o 20 dB. Pro lepší bezpečnost je autorádio vybaveno odnímatelným čelním panelem.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 4 989 Kč

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Levnější autorádia s kazetovou mechanikou
  2. Střední autorádia s CD přehrávačem
  3. Autorádia vyšší třídy s CD přehrávačem
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků