Představení začíná: Škoda Octavia RS

Se vzhledem sportovní verze Škoda Octavia RS (=Racing Sport) jsme Vás sice již seznámili. Nyní přinášíme podrobné informace. Škoda Auto vstupuje tímto modelem na zajímavý a velice slibný segment trhu.
Představení začíná: Škoda Octavia RS
Se vzhledem sportovní verze Škoda Octavia RS (=Racing Sport) jsme Vás sice již seznámili. Nyní přinášíme podrobné informace. Škoda Auto vstupuje tímto modelem na zajímavý a velice slibný segment trhu.

Zájem o vozidla, která se po technické stránce a především jízdními výkony liší od svých sourozenců, vyráběných ve velkých sériích, všude roste. Jsou určena zákazníkům, kteří jsou orientováni na techniku a výkon a prostřednictvím těchto vozů chtějí vyjádřit svůj aktivní postoj k životu. Škoda Octavia RS nabízí individuální a zároveň mimořádně dynamické vozidlo, přitom ovšem současně splňuje všechny požadavky kladené na provoz v běžném každodenním životě i na nároky rodinného cestování.

ŠkodaOctavia RS představuje sportovní verzi modelové řady Škoda Octavia, která je jejím logickým doplňkem. Jestliže Škoda Octavia WRC navázala v roce 1998 na stoleté sportovní tradice značky na závodních tratích, pak model RS připomíná tuto slavnou tradici i její pokračování jako sériově vyráběný sportovně laděný vůz pro dynamicky založené zákazníky.

Vozem Škoda Octavia RS prezentuje firma Škoda Auto své další schopnosti na poli techniky i designu. Octavii RS pohání známá koncernová čtyřválcová 1.8 Turbo, stejný motor pohání například Audi TT nebo Seat Leon.

Motor s výkonem 132 kW/180 k a maximálním točivým momentem 235 Nm při 1950-5000 ot./min. umožňuje Octavii RS dosahovat mimořádných jízdních výkonů. Nový model Škoda Octavia RS je tedy velmi výkonnou sportovní limuzínou.

Rychlosti 100 km/h lze dosáhnout z klidové polohy za 8,0 sekundy, maximální rychlost činí 232 km/h. Model RS je nejrychlejším vozem, který byl kdy v Mladé Boleslavi sériově vyráběn. Zvýšení výkonu ovšem nemusí bezpodmínečně souviset s výrazně vyšší spotřebou: hodnota 8,0 l/100 km v kombinovaném provozu je velmi příznivá.

Vyššímu výkonu byl přizpůsoben podvozek. Ve srovnání s Octavií byl snížen o 15 mm, má sportovní charakter, kotoučové brzdy s vnitřním chlazením a zeleně lakovanými brzdovými třmeny na všech čtyřech kolech a 16palcová nebo na přání i 17palcová kola z lehkých slitin.

Škoda Octavia RS se od sériově vyráběných modelů liší odlišně tvarovaným předním nárazníkem přecházejícím do spoileru, integrovaným spoilerem na pátých dveřích, bočními lištami, koncovkou výfuku z nerezové oceli a nápisem RS. Snížením podvozku a přídavnými aerodynamickými prvky bylo dosaženo velmi příznivé hodnoty součinitele aerodynamického odporu vzduchu Cx = 0,29.

Uvnitř pak najdeme kovové speciální obložení dveří, vkládané tkané koberce v atraktivní barvě, sportovní sedadla v kombinaci černá kůže/stříbrná látka a kontaktních plochy pedálů z nerezavějící oceli s pryžovými ploškami proti sklouznutí. Volant má kůží obšitý věnec, rovněž hlavice řadicí páky je provedena v kůži.

Sdružený palubní přístroj má odlišně laděný barevný podklad a středová konzola je obložena karbonovým dekorem. Výbava má vysokou úroveň - patří do ní například dva airbagy, sériově dodávaná klimatizace, sound systém s osmi reproduktory, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a elektricky ovládaná přední a zadní okna.

Octavia RS bude nabízena v výhradně ve třech barvách. Jsou jimi červená rallye, černá a stříbrná metalíza.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Audi A3 2
Rok výroby: 2010
Stav: 197 569 km
Cena: 180 000 Kč
Audi Allroad 3
Rok výroby: 2012
Stav: 97 928 km
Cena: 760 000 Kč
Audi A4 2
Rok výroby: 2009
Stav: 167 580 km
Cena: 215 000 Kč
Audi A4 3
Rok výroby: 2008
Stav: 137 146 km
Cena: 281 000 Kč
Audi Allroad 3
Rok výroby: 2008
Stav: 174 660 km
Cena: 340 000 Kč
Audi A6 3
Rok výroby: 2006
Stav: 201 103 km
Cena: 180 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků