Představení nového Mercedesu GLB je na spadnutí. Podívejte se na další upoutávku

Mercedes ještě naposledy láká na uvedení svého nového kompaktního SUV GLB. Premiéry se dočkáme už zanedlouho.

Uvedení dalšího SUV do nabídky Mercedesu se máme dočkat už v následujících hodinách a nové GLB nám tedy automobilka krátce ukazuje na nové upoutávce (video níže). Tedy až na to, že z produkčního vozu toho zatím moc nevidíme. Každopádně, kompaktní SUV bude vycházet z dříve uvedeného konceptu GLB (viz galerie) na šanghajském autosalonu. Jen si zprvu odmyslete ten stylově vypadající off-road paket.

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Nejen svým označením, ale rovněž velikostí, se model pochopitelně zařadí v hierarchii Mercedesu mezi současné GLA a GLC. Čekejme tak prostě další městské SUV s designem současných Mercedesů, ačkoliv od vedení automobilky dříve zaznělo, že určité off-road doplňky by se v nabídce objevit mohly.

Přestože ale GLB nebude kdovíjak velkým modelem, mluví se dokonce o možnosti sedmimístného provedení, zatímco po vzoru nejnovější třídy A by měla novinka zajistit stejnou úroveň prémiové výbavy včetně posledních technologií od infotainmentu MBUX po navigaci s funkcí rozšířené reality.

Mercedes ukázal nejsilnější sériový čtyřválec světa. Z dvou litrů vytříská 421 koní

Mercedes ukázal nejsilnější sériový čtyřválec světa. Z dvou litrů vytříská 421 koní

Dočkat bychom se ovšem měli také výkonněji zaměřených variant od AMG, u kterých se mluví o nasazení nedávno představeného dvoulitrového čtyřválce M 139. Podle Mercedesu má jít o vůbec nejvýkonnější produkční čtyřválec na světě. V nejsilnější specifikaci produkuje 310 kW (421 koní) a točivý moment 500 N.m.

S modelem GLB bude Mercedes hledět rovněž na americký trh, takže premiéra vozu proběhne na prezentaci v Utahu. První vozy by se přitom mohly dostat k zákazníkům už do konce letošního roku.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků