Představení nového Mercedesu GLB je na spadnutí. Podívejte se na další upoutávku

Mercedes ještě naposledy láká na uvedení svého nového kompaktního SUV GLB. Premiéry se dočkáme už zanedlouho.

Uvedení dalšího SUV do nabídky Mercedesu se máme dočkat už v následujících hodinách a nové GLB nám tedy automobilka krátce ukazuje na nové upoutávce (video níže). Tedy až na to, že z produkčního vozu toho zatím moc nevidíme. Každopádně, kompaktní SUV bude vycházet z dříve uvedeného konceptu GLB (viz galerie) na šanghajském autosalonu. Jen si zprvu odmyslete ten stylově vypadající off-road paket.

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Nejen svým označením, ale rovněž velikostí, se model pochopitelně zařadí v hierarchii Mercedesu mezi současné GLA a GLC. Čekejme tak prostě další městské SUV s designem současných Mercedesů, ačkoliv od vedení automobilky dříve zaznělo, že určité off-road doplňky by se v nabídce objevit mohly.

Přestože ale GLB nebude kdovíjak velkým modelem, mluví se dokonce o možnosti sedmimístného provedení, zatímco po vzoru nejnovější třídy A by měla novinka zajistit stejnou úroveň prémiové výbavy včetně posledních technologií od infotainmentu MBUX po navigaci s funkcí rozšířené reality.

Mercedes ukázal nejsilnější sériový čtyřválec světa. Z dvou litrů vytříská 421 koní

Mercedes ukázal nejsilnější sériový čtyřválec světa. Z dvou litrů vytříská 421 koní

Dočkat bychom se ovšem měli také výkonněji zaměřených variant od AMG, u kterých se mluví o nasazení nedávno představeného dvoulitrového čtyřválce M 139. Podle Mercedesu má jít o vůbec nejvýkonnější produkční čtyřválec na světě. V nejsilnější specifikaci produkuje 310 kW (421 koní) a točivý moment 500 N.m.

S modelem GLB bude Mercedes hledět rovněž na americký trh, takže premiéra vozu proběhne na prezentaci v Utahu. První vozy by se přitom mohly dostat k zákazníkům už do konce letošního roku.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků