Předpremiéra nového Volkswagenu Golf: Zvenku evoluce, uvnitř revoluce

Hodiny tikají, opona už se pomalu napíná a fanoušci se připravují k potlesku. Osmá generace legendy se už chystá na premiéru.

Německá automobilka pouští ven další upoutávku na osmou generaci modelu Golf, který bude mít premiéru 24. října. Snímky, které vidíte nahoře v galerii, jsou oficiální, nejde tedy o žádný fanouškovský počin. Kompaktní hatchback podle všeho nečeká designová revoluce. To už ale víme.

Nový Volkswagen Golf se poprvé ukazuje světu. Designér jej už jasně vystihnul

Nový Volkswagen Golf se poprvé ukazuje světu. Designér jej už jasně vystihnul

Vnější design se zřejmě dramaticky nemění, jako vždy má jít pouze o evoluci. Neříkáme ale, že je na tom něco špatně. Uvnitř nás ale čeká revoluce. Podle dřívějších ilustrací se Golf vzdá klasického uspořádání a vsadí na hi-tech. Kabině dominuje infotainment sdružený s digitálním přístrojovým štítem, tedy řešení, které jsme u hatchbacku viděli zatím pouze u Mercedesu Třídy A.

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

Volkswagen Golf osmé generace stepuje přede dveřmi. Víte toho o něm dost: představí se za dva týdny, prodávat se začně na konci roku, dočkáme se kombíku Variant, ale i ostrých verzí GTI a R. Nejnovější ukázka nám trochu dolaďuje kontury z dřívějších skic. Stejně se ale zdá, že si toho ještě spoustu nechává na oficiální premiéru.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků