Předpremiéra nového Volkswagenu Golf: Zvenku evoluce, uvnitř revoluce

Hodiny tikají, opona už se pomalu napíná a fanoušci se připravují k potlesku. Osmá generace legendy se už chystá na premiéru.

Německá automobilka pouští ven další upoutávku na osmou generaci modelu Golf, který bude mít premiéru 24. října. Snímky, které vidíte nahoře v galerii, jsou oficiální, nejde tedy o žádný fanouškovský počin. Kompaktní hatchback podle všeho nečeká designová revoluce. To už ale víme.

Nový Volkswagen Golf se poprvé ukazuje světu. Designér jej už jasně vystihnul

Nový Volkswagen Golf se poprvé ukazuje světu. Designér jej už jasně vystihnul

Vnější design se zřejmě dramaticky nemění, jako vždy má jít pouze o evoluci. Neříkáme ale, že je na tom něco špatně. Uvnitř nás ale čeká revoluce. Podle dřívějších ilustrací se Golf vzdá klasického uspořádání a vsadí na hi-tech. Kabině dominuje infotainment sdružený s digitálním přístrojovým štítem, tedy řešení, které jsme u hatchbacku viděli zatím pouze u Mercedesu Třídy A.

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

Volkswagen Golf osmé generace stepuje přede dveřmi. Víte toho o něm dost: představí se za dva týdny, prodávat se začně na konci roku, dočkáme se kombíku Variant, ale i ostrých verzí GTI a R. Nejnovější ukázka nám trochu dolaďuje kontury z dřívějších skic. Stejně se ale zdá, že si toho ještě spoustu nechává na oficiální premiéru.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 61 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků