Pražský okruh ucpala nehoda kamionů. Po dálnici se válela nová auta

Nehoda dvou kamionů včera zablokovala část Pražského okruhu. Náklady obou vozů se přitom vysypaly na dálnici. Mezi zásilkou nových osobních vozů se tak válely desítky kartonů cigaret.

Střet kamionů se udál včera podvečer na 1. kilometru Pražského okruhu ve směru na Ruzyni a dálnici D5. Jeden z nákladních vozů převážel nová osobní auta, zatímco do něj naboural další vůz s nákladem kartonů cigaret.

Úplné podrobnosti o příčině nehody nejsou dosud známé, jak ovšem informoval Týdeník Policie, do kamionu s novými auty měl narazit řidič převážející cigarety, čímž došlo k částečnému vysypání a poškození nákladů obou šoférů.

Drahá nehoda na kruhovém objezdu: Ferrari 458 se srazilo s Porsche 718

Drahá nehoda na kruhovém objezdu: Ferrari 458 se srazilo s Porsche 718

Většina nových aut se tak zřítila z návěsu a ucpala oba pruhy dálnice, přičemž krabičky cigaret se po cestě táhly až k místu, kde řidič druhého kamionu nakonec zastavil u krajnice. Střetem totiž byla u vozu doslova roztržena boční část návěsu. Nakonec se řešil i únik nafty z jednoho z kamionů. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.   

Kromě policistů na místě několik hodin zasahovaly jednotky hasičů z Jílové a Říčan, načež jim pomohly i jednotky pražských hasičů z Chodova a Modřan. Osobní doprava byla z okruhu směrována přes Jesenici. Řidiči nákladních vozů však museli čekat v koloně.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

včera | Milan Lažanský | 25 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků