Pražský okruh ucpala nehoda kamionů. Po dálnici se válela nová auta

Nehoda dvou kamionů včera zablokovala část Pražského okruhu. Náklady obou vozů se přitom vysypaly na dálnici. Mezi zásilkou nových osobních vozů se tak válely desítky kartonů cigaret.

Střet kamionů se udál včera podvečer na 1. kilometru Pražského okruhu ve směru na Ruzyni a dálnici D5. Jeden z nákladních vozů převážel nová osobní auta, zatímco do něj naboural další vůz s nákladem kartonů cigaret.

Úplné podrobnosti o příčině nehody nejsou dosud známé, jak ovšem informoval Týdeník Policie, do kamionu s novými auty měl narazit řidič převážející cigarety, čímž došlo k částečnému vysypání a poškození nákladů obou šoférů.

Drahá nehoda na kruhovém objezdu: Ferrari 458 se srazilo s Porsche 718

Drahá nehoda na kruhovém objezdu: Ferrari 458 se srazilo s Porsche 718

Většina nových aut se tak zřítila z návěsu a ucpala oba pruhy dálnice, přičemž krabičky cigaret se po cestě táhly až k místu, kde řidič druhého kamionu nakonec zastavil u krajnice. Střetem totiž byla u vozu doslova roztržena boční část návěsu. Nakonec se řešil i únik nafty z jednoho z kamionů. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.   

Kromě policistů na místě několik hodin zasahovaly jednotky hasičů z Jílové a Říčan, načež jim pomohly i jednotky pražských hasičů z Chodova a Modřan. Osobní doprava byla z okruhu směrována přes Jesenici. Řidiči nákladních vozů však museli čekat v koloně.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků