Pražská doprava bude kolabovat ještě více. Most u Vltavské musí být stržen

Náhle uzavřený most u stanice metra Vltavská bude nejprve provizorně podepřen. Oprava ale stačit nebude.

Pražané a lidé v Praze pracující si už asi zvykli, že se poslední dobou spíše zařadí do souvislé kolony, než aby ranní dopravou do práce dojeli bez výraznějšího zdržení. Situaci ještě více zkomplikuje chátrající most u stanice metra Vltavská. Je to další z dopravních staveb, která je v havarijním stavu.

Právě proto byla v noci na středu zastavena automobilová doprava přímo na mostě, a dokonce i ta tramvajová pod ním. Mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková dnes uvedla, že most bude nutné zbourat. Stejně jako paralelní most, po kterém vede komunikace Bubenská v opačném směru.

Srážka s koněm může dopadnout i takto. Řidič na D5 nehodu nepřežil

Srážka s koněm může dopadnout i takto. Řidič na D5 nehodu nepřežil

Po mostě u Vltavské se však ještě přeci jen projedeme. Správa komunikací už vybrala firmu, která v následujícím týdnu uzavřenou stavbu provizorně podepře. Město díky tomu bude mít prostor pro přípravu dokumentace bourání a stavby kompletní náhrady.

Oba mosty jsou z roku 1980. „Jedná se o podobný typ konstrukce, jako byl most v Janově nebo Trojská lávka,“ připomněla mluvčí také tragickou událost v Itálii.

TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 43 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků
Minitest Ford Kuga 1.5 EcoBoost ST-Line: Důstojné stáří

Ford Kuga 1.5 EB ST-Line (minitest)

Ačkoli je Kuga průběžně modernizována, nic to nemění na skutečnosti, že patří k nejstarším SUV na trhu. Má ve svém věku, a navíc s malým benzínovým čtyřválcem pod kapotou, ještě co nabídnout?

5.  11.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků