Pražská doprava bude kolabovat ještě více. Most u Vltavské musí být stržen

Náhle uzavřený most u stanice metra Vltavská bude nejprve provizorně podepřen. Oprava ale stačit nebude.

Pražané a lidé v Praze pracující si už asi zvykli, že se poslední dobou spíše zařadí do souvislé kolony, než aby ranní dopravou do práce dojeli bez výraznějšího zdržení. Situaci ještě více zkomplikuje chátrající most u stanice metra Vltavská. Je to další z dopravních staveb, která je v havarijním stavu.

Právě proto byla v noci na středu zastavena automobilová doprava přímo na mostě, a dokonce i ta tramvajová pod ním. Mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková dnes uvedla, že most bude nutné zbourat. Stejně jako paralelní most, po kterém vede komunikace Bubenská v opačném směru.

Srážka s koněm může dopadnout i takto. Řidič na D5 nehodu nepřežil

Srážka s koněm může dopadnout i takto. Řidič na D5 nehodu nepřežil

Po mostě u Vltavské se však ještě přeci jen projedeme. Správa komunikací už vybrala firmu, která v následujícím týdnu uzavřenou stavbu provizorně podepře. Město díky tomu bude mít prostor pro přípravu dokumentace bourání a stavby kompletní náhrady.

Oba mosty jsou z roku 1980. „Jedná se o podobný typ konstrukce, jako byl most v Janově nebo Trojská lávka,“ připomněla mluvčí také tragickou událost v Itálii.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 28 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky