Pražská doprava bude kolabovat ještě více. Most u Vltavské musí být stržen

Náhle uzavřený most u stanice metra Vltavská bude nejprve provizorně podepřen. Oprava ale stačit nebude.

Pražané a lidé v Praze pracující si už asi zvykli, že se poslední dobou spíše zařadí do souvislé kolony, než aby ranní dopravou do práce dojeli bez výraznějšího zdržení. Situaci ještě více zkomplikuje chátrající most u stanice metra Vltavská. Je to další z dopravních staveb, která je v havarijním stavu.

Právě proto byla v noci na středu zastavena automobilová doprava přímo na mostě, a dokonce i ta tramvajová pod ním. Mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková dnes uvedla, že most bude nutné zbourat. Stejně jako paralelní most, po kterém vede komunikace Bubenská v opačném směru.

Srážka s koněm může dopadnout i takto. Řidič na D5 nehodu nepřežil

Srážka s koněm může dopadnout i takto. Řidič na D5 nehodu nepřežil

Po mostě u Vltavské se však ještě přeci jen projedeme. Správa komunikací už vybrala firmu, která v následujícím týdnu uzavřenou stavbu provizorně podepře. Město díky tomu bude mít prostor pro přípravu dokumentace bourání a stavby kompletní náhrady.

Oba mosty jsou z roku 1980. „Jedná se o podobný typ konstrukce, jako byl most v Janově nebo Trojská lávka,“ připomněla mluvčí také tragickou událost v Itálii.

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Pokud chcete vědět, proč není dobrý nápad kombinovat na autě špičkové pneumatiky s těmi nejlevnějším a kvalitativně podprůměrnými, následující test by vám mohl otevřít oči.

včera | Miro Mihálik | 7 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků