Praze po záplavách pomáhali i hasiči z ropné rafinerie BP v Německu

Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW podíleli na pomocných pracích.

PRAHA 2.9.2002 Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW (Technisches Hilfswerk-organizace profesionálních záchranářů a technických pracovníků v SRN) podíleli na pomocných pracích.

Podle požadavku české vlády měla pomocná jednotka za úkol odčerpávat vodu ze sklepů a žump v historické části města. Poté se podílela na odčerpávání vody ze systému podzemní dráhy města a bylo instalováno provizorní elektrické napájení pro jednotlivé oblasti.

Důvodem poptávky pomoci byla skutečnost, že tato hasičská jednotka má k dispozici největší mobilní čerpadla na světě (výkon 24.000 litrů za minutu se systémem pokládání hadic, 3km tlakových hadic o průměru 150 mm). Tak veliká čerpadla existují na světě pouze tři: u německé ERE, u záchranářů v Belgii a v jedné rafinerii v Mexiku.

Pomocné práce již skončily a všichni členové hasičského sboru se vrátili zpět do Německa.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků