Praze po záplavách pomáhali i hasiči z ropné rafinerie BP v Německu

Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW podíleli na pomocných pracích.

PRAHA 2.9.2002 Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW (Technisches Hilfswerk-organizace profesionálních záchranářů a technických pracovníků v SRN) podíleli na pomocných pracích.

Podle požadavku české vlády měla pomocná jednotka za úkol odčerpávat vodu ze sklepů a žump v historické části města. Poté se podílela na odčerpávání vody ze systému podzemní dráhy města a bylo instalováno provizorní elektrické napájení pro jednotlivé oblasti.

Důvodem poptávky pomoci byla skutečnost, že tato hasičská jednotka má k dispozici největší mobilní čerpadla na světě (výkon 24.000 litrů za minutu se systémem pokládání hadic, 3km tlakových hadic o průměru 150 mm). Tak veliká čerpadla existují na světě pouze tři: u německé ERE, u záchranářů v Belgii a v jedné rafinerii v Mexiku.

Pomocné práce již skončily a všichni členové hasičského sboru se vrátili zpět do Německa.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků