Praze po záplavách pomáhali i hasiči z ropné rafinerie BP v Německu

Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW podíleli na pomocných pracích.

PRAHA 2.9.2002 Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW (Technisches Hilfswerk-organizace profesionálních záchranářů a technických pracovníků v SRN) podíleli na pomocných pracích.

Podle požadavku české vlády měla pomocná jednotka za úkol odčerpávat vodu ze sklepů a žump v historické části města. Poté se podílela na odčerpávání vody ze systému podzemní dráhy města a bylo instalováno provizorní elektrické napájení pro jednotlivé oblasti.

Důvodem poptávky pomoci byla skutečnost, že tato hasičská jednotka má k dispozici největší mobilní čerpadla na světě (výkon 24.000 litrů za minutu se systémem pokládání hadic, 3km tlakových hadic o průměru 150 mm). Tak veliká čerpadla existují na světě pouze tři: u německé ERE, u záchranářů v Belgii a v jedné rafinerii v Mexiku.

Pomocné práce již skončily a všichni členové hasičského sboru se vrátili zpět do Německa.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků