Praze po záplavách pomáhali i hasiči z ropné rafinerie BP v Německu

Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW podíleli na pomocných pracích.

PRAHA 2.9.2002 Při povodních, které v průběhu měsíce srpna sužovaly Českou republiku pomáhali i členové závodního hasičského sboru BP ropné rafinerie Emsland v Německu, kteří se spolu s profesionálním hasičským sborem z Frankfurtu a THW (Technisches Hilfswerk-organizace profesionálních záchranářů a technických pracovníků v SRN) podíleli na pomocných pracích.

Podle požadavku české vlády měla pomocná jednotka za úkol odčerpávat vodu ze sklepů a žump v historické části města. Poté se podílela na odčerpávání vody ze systému podzemní dráhy města a bylo instalováno provizorní elektrické napájení pro jednotlivé oblasti.

Důvodem poptávky pomoci byla skutečnost, že tato hasičská jednotka má k dispozici největší mobilní čerpadla na světě (výkon 24.000 litrů za minutu se systémem pokládání hadic, 3km tlakových hadic o průměru 150 mm). Tak veliká čerpadla existují na světě pouze tři: u německé ERE, u záchranářů v Belgii a v jedné rafinerii v Mexiku.

Pomocné práce již skončily a všichni členové hasičského sboru se vrátili zpět do Německa.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků