Praha jde do boje s rychlými řidiči, utratila téměř 40 milionů za nové radary

Pražský magistrát vstupuje do další fáze boje proti neukázněným řidičům. Po některých opatřeních, které mají zlepšit bezpečnost provozu, přichází na řadu vysoká rychlost. Magistrát se totiž rozhodl nakoupit dvacet radarů v ceně 37 mil. Kč, které budou měřit na vybraných místech rychlost.

O tom, že nepůjde pouze o opatření, které má za svůj jediný cíl vybrat z peněženek řidičů co nejvíce peněz, se snažil veřejnost přesvědčit náměstek primátora. Ten uvedl, že všechna místa budou označena cedulemi, které budou upozorňovat řidiče na blížící se místo měření. Některé radary budou měřit průměrnou rychlost vozidla během určitého úseku a jiné budou měřit přímo okamžitou rychlost vozidla.

Měřící systému budou pořizovat i potřebnou dokumentaci na jejímž základě budou řidiči předvolávaní k podání vysvětlení a v případě prokázání přestupku jim bude udělena pokuta a po 1. červenci i přičten patřičný počet bodů. Vybrané peníze pak poputují do městského rozpočtu a město je pak bude využívat k dalším opatřením pro zlepšení bezpečnosti.

Od pátku 5. května budou zprovozněna měřící zařízení na Jižní spojce, Podolském nábřeží, Strakonické, Evropské, Bělohorské, Ústecké a Poděbradské ulici. Do konce srpna pak magistrát rozmístí i zbytek radarů, které se pak objeví na ulicích Slezská, Korunní, Vinohradská, Koněvová, Vídeňská, Plzeňská, Kamýcké, Podbabské, Strakolínské a Mírového hnutí.

Na závěr si neodpustíme jednu štiplavou poznámku. Na jednu stranu oceňujeme korektní přístup vedení města a pochopení faktu, že rychlost měříme proto, aby řidiči dodržovali stanovené limity a ne proto, abychom je nachytali při tom, jak ohrožují své okolí a následně (kdy už může být pozdě) je za to trestali. Na druhou stranu je třeba říci, že bezpečnosti dopravy v Praze by mnohem více prospěla oprava místních komunikací, které jsou mnohdy v žalostném stavu a jsou pro řidiče nebezpečné samy o sobě. Investovat za takové situace 40 milionů do měření rychlosti je pro mnohé řidiče, kteří si na pražských silnicích denně likvidují auta, těžko pochopitelný luxus...

Klepněte pro větší obrázek
Mapka zobrazující přesné umístění radarů s měřením průjezdové i okamžité rychlosti
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků