Praha bude mít do konce roku dvanáct tramvají s designem Porsche

Do konce letošního roku bude Prahou brázdit dvanáct tramvají Škoda 14T s designem Porsche. Zástupci města jsou s jejich kvalitou a provozem velmi spokojeni, a tak k nynějším dvěma tramvajím přibude do konce roku dalších deset. Zbylých 36 vozů dodá výrobce do roku 2009.

Tím ovšem obměna vozového parku v Praze neskončí. Město podepsalo se společností Škoda kontrakt na 310 vozidel. Prvních 60 tramvají typu 14T jsou částečně nízkopodlažní a zbylých 250 vozů jsou zcela nízkopodlažní. Tyto ovšem Škoda teprve vyvíjí a model 15T, jak se bude nazývat se objeví na kolejích v roce 2009, kdy také začnou první dodávky. Tento nový model pak pojme ještě více pasažéru, než nové tramvaje 14T, které nyní Škoda Praze dodává.

 


Foto: iDnes

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků