PPI Audi R8: funkce na prvním místě

Audi R8 svou přemrštěnou cenovkou, špatnou dostupností a omezenou výrobou k tuningu příliš nevybízí, ale přesto zaujalo mnoho tunerů. I firmu PPI.
PPI Audi R8: funkce na prvním místě

Firma PPI Automotive Design není na poli tuningu příliš známá, ale není to žádný amatér, což dokázala již v minulosti. Nyní přichází s úpravou pro Audi R8, která bude představena na Essen Motor Show.

Audi R8 v úpravě PPI dostalo řadu aerodynamických prvků, které mají pomoci zlepšit přítlak a snížit vztlak, tedy zlepšit jízdní vlastnosti. Zadní křídlo, přední spoiler, zadní difusor to jsou hlavní prvky tohoto kitu. Důležitý je i nový stavitelný podvozek a nová hořčíková kola.

Upravené Audi R8 pak navíc dostalo i řadu úprav, které se podepsaly na větším výkonu. Kompletně přepracované sání, zcela nové výfukové potrubí včetně svodů, upravené mapy řídící jednotky a výsledkem je výkon 460 koní a točivý moment 465 Nm. To je o 40 koní a 35 Nm více, než kolik nabízí sériový model.

Díky tomu pak dosahuje PII Audi R8 maximální rychlosti 305 km/h a na stovku zrychlí za 4,4 s. A vypadá, no, posuďte sami...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
PPI Audi R8

 

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky