Pozor na YouTube, může sloužit jako důkaz

Skotské úřady jdou v boji proti pirátům silnic s dobou. Není se tak čemu divit, že aktivně vyhledávají hříšníky na portálu YouTube, který slouží ke zveřejňování video snímků. Pokud tam najdou video, ve kterém řidič prokazatelně porušuje dopravní předpisy a je zřejmé, že se jedná o jízdu ve Skotsku, spustí aktivní hledání toho, kdo video vystavil, případně natočil.

Záznam pak slouží jako důkaz při řízení proti řidiči, který svým chováním ohrožoval ostatní a navíc se s tím ještě pochlubil.

Jestli na něco podobného myslel člověk, který se celkem bez problémů „vystavoval” na videu, ve kterém se proháněl 352 km/h po arizonských dálnicích ve svém Lamborghini, nevíme, ale Američany to asi netrápí. Podobně v klidu mohou zůstat i čeští řidiči; při schopnosti našich úředníků v přestupkovém řízení je jakékoli aktivní hledání důkazů z jejich strany, navíc na počítači a na internetu, pouhou fikcí. Prozatím…

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 31 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků