Pozor na YouTube, může sloužit jako důkaz

Skotské úřady jdou v boji proti pirátům silnic s dobou. Není se tak čemu divit, že aktivně vyhledávají hříšníky na portálu YouTube, který slouží ke zveřejňování video snímků. Pokud tam najdou video, ve kterém řidič prokazatelně porušuje dopravní předpisy a je zřejmé, že se jedná o jízdu ve Skotsku, spustí aktivní hledání toho, kdo video vystavil, případně natočil.

Záznam pak slouží jako důkaz při řízení proti řidiči, který svým chováním ohrožoval ostatní a navíc se s tím ještě pochlubil.

Jestli na něco podobného myslel člověk, který se celkem bez problémů „vystavoval” na videu, ve kterém se proháněl 352 km/h po arizonských dálnicích ve svém Lamborghini, nevíme, ale Američany to asi netrápí. Podobně v klidu mohou zůstat i čeští řidiči; při schopnosti našich úředníků v přestupkovém řízení je jakékoli aktivní hledání důkazů z jejich strany, navíc na počítači a na internetu, pouhou fikcí. Prozatím…

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků