Pozor na YouTube, může sloužit jako důkaz

Skotské úřady jdou v boji proti pirátům silnic s dobou. Není se tak čemu divit, že aktivně vyhledávají hříšníky na portálu YouTube, který slouží ke zveřejňování video snímků. Pokud tam najdou video, ve kterém řidič prokazatelně porušuje dopravní předpisy a je zřejmé, že se jedná o jízdu ve Skotsku, spustí aktivní hledání toho, kdo video vystavil, případně natočil.

Záznam pak slouží jako důkaz při řízení proti řidiči, který svým chováním ohrožoval ostatní a navíc se s tím ještě pochlubil.

Jestli na něco podobného myslel člověk, který se celkem bez problémů „vystavoval” na videu, ve kterém se proháněl 352 km/h po arizonských dálnicích ve svém Lamborghini, nevíme, ale Američany to asi netrápí. Podobně v klidu mohou zůstat i čeští řidiči; při schopnosti našich úředníků v přestupkovém řízení je jakékoli aktivní hledání důkazů z jejich strany, navíc na počítači a na internetu, pouhou fikcí. Prozatím…

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků