Pozor na YouTube, může sloužit jako důkaz

Skotské úřady jdou v boji proti pirátům silnic s dobou. Není se tak čemu divit, že aktivně vyhledávají hříšníky na portálu YouTube, který slouží ke zveřejňování video snímků. Pokud tam najdou video, ve kterém řidič prokazatelně porušuje dopravní předpisy a je zřejmé, že se jedná o jízdu ve Skotsku, spustí aktivní hledání toho, kdo video vystavil, případně natočil.

Záznam pak slouží jako důkaz při řízení proti řidiči, který svým chováním ohrožoval ostatní a navíc se s tím ještě pochlubil.

Jestli na něco podobného myslel člověk, který se celkem bez problémů „vystavoval” na videu, ve kterém se proháněl 352 km/h po arizonských dálnicích ve svém Lamborghini, nevíme, ale Američany to asi netrápí. Podobně v klidu mohou zůstat i čeští řidiči; při schopnosti našich úředníků v přestupkovém řízení je jakékoli aktivní hledání důkazů z jejich strany, navíc na počítači a na internetu, pouhou fikcí. Prozatím…

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků