Pozor na staré řidičáky!

Asi málokdo z návštěvníků AutoRevue.cz má ještě některý řidičský průkaz, jejichž platnost za pár dní skončí. Ale může upozornit ty, jichž se změna bude týkat.

Jde o to, že s koncem roku skončí také platnost dvou vzorů řidičáků vydaných do 30. června 1964. První má tvar modré knížky v plátěné vazbě a byl vydáván v letech 1956 – 1964. Obsahuje členění tříd řidičského oprávnění na skupiony I. – III. a neschází mu kapsa na někdejší kupony.

Druhý je pouze pro řidiče motocyklů, desky knížky jsou oranžové a je ještě starší. Mezi řidiči už asi moc takových dokladů není – ale kdyby náhodou, připomeňte svým rodičům a prarodičům, že takové řidičáky už od roku 2003 neplatí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků