Pozor na falešné dálniční známky, opět se množí

Přestože není zpráva o výskytu falešných dálničních známek novinkou, není od věci na tento fakt po delší době opět upozornit. Nyní se ukazuje, že množství falešných známek mezi řidiči je daleko větší, než se původně předpokládalo; zdaleka nejde o ojedinělé pŕípady. Policisté nyní usilovně pátrají po původci těchto falešných známek, který je prostřednictvím klasické distribuční sítě dokázal "udat" na pultech benzínových pump.

O tom, jak je množství falsifikátů velké, hovoří i prozatímní předpoklady možných škod, které se dle informací pohybují nad sto miliony korun. Policie však předpokládá, že celkový objem známek bude v hodnotě okolo dvou set milionů korun, což je zhruba desetina částky, kterou stát prostřednictvím dálničních známek ročně vybere.

Policie tak mimo samotné pátrání po původci rozjela i poměrně velkou akci, která se zaměřuje na hledání falsifikátů přímo na vozech. Řidiči, u kterého bude nalezena takováto známka, sice nehrozí přímý postih, ale známka mu bude zabavena a bude nucen si zakoupit novou, bez náhrady. Tu může uplatnit pouze po prodejci, který mu známku prodal.

Přesné identifikační znaky dálničních známek a porovnání originálů s falsifikáty můžete najít na webu Ministerstva vnitra, kde také naleznete kompletní informace jak postupovat, pokud si nejste jisti pravostí.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků