Pozor na falešné dálniční známky, opět se množí

Přestože není zpráva o výskytu falešných dálničních známek novinkou, není od věci na tento fakt po delší době opět upozornit. Nyní se ukazuje, že množství falešných známek mezi řidiči je daleko větší, než se původně předpokládalo; zdaleka nejde o ojedinělé pŕípady. Policisté nyní usilovně pátrají po původci těchto falešných známek, který je prostřednictvím klasické distribuční sítě dokázal "udat" na pultech benzínových pump.

O tom, jak je množství falsifikátů velké, hovoří i prozatímní předpoklady možných škod, které se dle informací pohybují nad sto miliony korun. Policie však předpokládá, že celkový objem známek bude v hodnotě okolo dvou set milionů korun, což je zhruba desetina částky, kterou stát prostřednictvím dálničních známek ročně vybere.

Policie tak mimo samotné pátrání po původci rozjela i poměrně velkou akci, která se zaměřuje na hledání falsifikátů přímo na vozech. Řidiči, u kterého bude nalezena takováto známka, sice nehrozí přímý postih, ale známka mu bude zabavena a bude nucen si zakoupit novou, bez náhrady. Tu může uplatnit pouze po prodejci, který mu známku prodal.

Přesné identifikační znaky dálničních známek a porovnání originálů s falsifikáty můžete najít na webu Ministerstva vnitra, kde také naleznete kompletní informace jak postupovat, pokud si nejste jisti pravostí.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků