Pozor na falešné dálniční známky, opět se množí

Přestože není zpráva o výskytu falešných dálničních známek novinkou, není od věci na tento fakt po delší době opět upozornit. Nyní se ukazuje, že množství falešných známek mezi řidiči je daleko větší, než se původně předpokládalo; zdaleka nejde o ojedinělé pŕípady. Policisté nyní usilovně pátrají po původci těchto falešných známek, který je prostřednictvím klasické distribuční sítě dokázal "udat" na pultech benzínových pump.

O tom, jak je množství falsifikátů velké, hovoří i prozatímní předpoklady možných škod, které se dle informací pohybují nad sto miliony korun. Policie však předpokládá, že celkový objem známek bude v hodnotě okolo dvou set milionů korun, což je zhruba desetina částky, kterou stát prostřednictvím dálničních známek ročně vybere.

Policie tak mimo samotné pátrání po původci rozjela i poměrně velkou akci, která se zaměřuje na hledání falsifikátů přímo na vozech. Řidiči, u kterého bude nalezena takováto známka, sice nehrozí přímý postih, ale známka mu bude zabavena a bude nucen si zakoupit novou, bez náhrady. Tu může uplatnit pouze po prodejci, který mu známku prodal.

Přesné identifikační znaky dálničních známek a porovnání originálů s falsifikáty můžete najít na webu Ministerstva vnitra, kde také naleznete kompletní informace jak postupovat, pokud si nejste jisti pravostí.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků