Povinné ručení v tichosti postupně zdraží

Vláda schválila novelu zákona, která se týká povinného ručení. Zákon by měl do našeho právního řádu zavést směrnici Evropského parlamentu z roku 2005, která upravuje právě výši limitů pro plnění z povinného ručení.

Nově bude muset pojištění krýt limity plnění pro škodu na věci ve výši 35 mil. Kč. Doposud byl minimální limit stanoven na 18 mil. Kč. Jelikož čeští zástupci dokázali vyjednat v Bruselu výjimku, bude tohoto vyššího limitu dosaženo 1. června 2012. Do té doby bude výše minimálního limitu postupně růst. Tímto krokem chce vláda zajistit, že nedojde k jednorázovému a výraznému navýšení pojistných sazeb.

Většina pojišťoven ovšem nabízí vyšší limity již nyní a tak lze poměrně jednoduše zjistit, o jaký příplatek si pojišťovny řeknou v případě navýšení limitu z 18 na 35 mil. Kč. U vozů s objemem do 1600 ccm se jedná o příplatek ve výši zhruba 1000 Kč.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků