Povinné ručení v tichosti postupně zdraží

Vláda schválila novelu zákona, která se týká povinného ručení. Zákon by měl do našeho právního řádu zavést směrnici Evropského parlamentu z roku 2005, která upravuje právě výši limitů pro plnění z povinného ručení.

Nově bude muset pojištění krýt limity plnění pro škodu na věci ve výši 35 mil. Kč. Doposud byl minimální limit stanoven na 18 mil. Kč. Jelikož čeští zástupci dokázali vyjednat v Bruselu výjimku, bude tohoto vyššího limitu dosaženo 1. června 2012. Do té doby bude výše minimálního limitu postupně růst. Tímto krokem chce vláda zajistit, že nedojde k jednorázovému a výraznému navýšení pojistných sazeb.

Většina pojišťoven ovšem nabízí vyšší limity již nyní a tak lze poměrně jednoduše zjistit, o jaký příplatek si pojišťovny řeknou v případě navýšení limitu z 18 na 35 mil. Kč. U vozů s objemem do 1600 ccm se jedná o příplatek ve výši zhruba 1000 Kč.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků