Povinné ručení v tichosti postupně zdraží

Vláda schválila novelu zákona, která se týká povinného ručení. Zákon by měl do našeho právního řádu zavést směrnici Evropského parlamentu z roku 2005, která upravuje právě výši limitů pro plnění z povinného ručení.

Nově bude muset pojištění krýt limity plnění pro škodu na věci ve výši 35 mil. Kč. Doposud byl minimální limit stanoven na 18 mil. Kč. Jelikož čeští zástupci dokázali vyjednat v Bruselu výjimku, bude tohoto vyššího limitu dosaženo 1. června 2012. Do té doby bude výše minimálního limitu postupně růst. Tímto krokem chce vláda zajistit, že nedojde k jednorázovému a výraznému navýšení pojistných sazeb.

Většina pojišťoven ovšem nabízí vyšší limity již nyní a tak lze poměrně jednoduše zjistit, o jaký příplatek si pojišťovny řeknou v případě navýšení limitu z 18 na 35 mil. Kč. U vozů s objemem do 1600 ccm se jedná o příplatek ve výši zhruba 1000 Kč.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků