Povinné ručení v tichosti postupně zdraží

Vláda schválila novelu zákona, která se týká povinného ručení. Zákon by měl do našeho právního řádu zavést směrnici Evropského parlamentu z roku 2005, která upravuje právě výši limitů pro plnění z povinného ručení.

Nově bude muset pojištění krýt limity plnění pro škodu na věci ve výši 35 mil. Kč. Doposud byl minimální limit stanoven na 18 mil. Kč. Jelikož čeští zástupci dokázali vyjednat v Bruselu výjimku, bude tohoto vyššího limitu dosaženo 1. června 2012. Do té doby bude výše minimálního limitu postupně růst. Tímto krokem chce vláda zajistit, že nedojde k jednorázovému a výraznému navýšení pojistných sazeb.

Většina pojišťoven ovšem nabízí vyšší limity již nyní a tak lze poměrně jednoduše zjistit, o jaký příplatek si pojišťovny řeknou v případě navýšení limitu z 18 na 35 mil. Kč. U vozů s objemem do 1600 ccm se jedná o příplatek ve výši zhruba 1000 Kč.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků