Povinné ručení se příští rok nezvýší

V příštím roce se ceny povinného ručení nijak razantně nezvýší, většina pojišťoven zachová letošní sazby; alespoň to tvrdí Právo. Podle něj už úmysl nezdražovat oznámila ČSOB Pojišťovna, Pojišťovna Generali a Kooperativa. Systém bonusů za bezeškodní průběh by měl i nadále pokračovat. Dle pojišťoven je to nejlepší způsob, jak „donutit“ řidiče jezdit opatrně. Důvodem, proč ceny neporostou, je velký konkurenční boj mezi pojišťovnami.

Novinkou u některých pojišťoven ale bude rozlišování klientů dle místa bydliště a stáří vozu. Pokud budete bydlet v Praze a budete vlastnit novější vůz, zaplatíte ve stejné objemové kategorii u ČSOB více, než řidič bydlící na moravské vesnici se starou škodovkou. Důvodem této diferenciace jsou stále rostoucí škody z nehod. 

Poznámka: Jakmile budeme znát ceny pojistného všech pojišťoven, připravíme přehledový článek.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků