Povinné ručení se příští rok nezvýší

V příštím roce se ceny povinného ručení nijak razantně nezvýší, většina pojišťoven zachová letošní sazby; alespoň to tvrdí Právo. Podle něj už úmysl nezdražovat oznámila ČSOB Pojišťovna, Pojišťovna Generali a Kooperativa. Systém bonusů za bezeškodní průběh by měl i nadále pokračovat. Dle pojišťoven je to nejlepší způsob, jak „donutit“ řidiče jezdit opatrně. Důvodem, proč ceny neporostou, je velký konkurenční boj mezi pojišťovnami.

Novinkou u některých pojišťoven ale bude rozlišování klientů dle místa bydliště a stáří vozu. Pokud budete bydlet v Praze a budete vlastnit novější vůz, zaplatíte ve stejné objemové kategorii u ČSOB více, než řidič bydlící na moravské vesnici se starou škodovkou. Důvodem této diferenciace jsou stále rostoucí škody z nehod. 

Poznámka: Jakmile budeme znát ceny pojistného všech pojišťoven, připravíme přehledový článek.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků