Povinné ručení se příští rok nezvýší

V příštím roce se ceny povinného ručení nijak razantně nezvýší, většina pojišťoven zachová letošní sazby; alespoň to tvrdí Právo. Podle něj už úmysl nezdražovat oznámila ČSOB Pojišťovna, Pojišťovna Generali a Kooperativa. Systém bonusů za bezeškodní průběh by měl i nadále pokračovat. Dle pojišťoven je to nejlepší způsob, jak „donutit“ řidiče jezdit opatrně. Důvodem, proč ceny neporostou, je velký konkurenční boj mezi pojišťovnami.

Novinkou u některých pojišťoven ale bude rozlišování klientů dle místa bydliště a stáří vozu. Pokud budete bydlet v Praze a budete vlastnit novější vůz, zaplatíte ve stejné objemové kategorii u ČSOB více, než řidič bydlící na moravské vesnici se starou škodovkou. Důvodem této diferenciace jsou stále rostoucí škody z nehod. 

Poznámka: Jakmile budeme znát ceny pojistného všech pojišťoven, připravíme přehledový článek.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků