Ministerstvo chce upravit povinnou výbavu vozidel. Co všechno se mění?

Povinná výbava vozidel by se měla od října letošního roku zredukovat. Nebudete už muset vozit například náhradní žárovky a pojistky.

Ministerstvo dopravy zveřejnilo návrh změny obsahu povinné výbavy vozidel. Ostatně, už bylo na čase. V době, kdy jsou i malé vozy běžně vybaveny diodovými světlomety a svítilnami, si už prasklou „žárovku“ sami nevyměníte a kvůli sebemenší prkotině musíte do servisu. A to se nebavíme o luxusních vozech, kde si sami tak doplníte maximálně kapalinu do ostřikovačů nebo AdBlue.

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

Podle návrhu by z povinné výbavy vozidel měly od října zmizet náhradní pojistky, žárovky, náhradní kolo, klíč na matice kol a příruční zvedák. Poslední tři prvky nicméně ne zcela automaticky. Nemusely by jimi být vybaveny pouze vozy, která umožňují dojetí po defektu a zároveň defekt indikují, dále a vozidla, která jsou vybavena lepicí sadou, nebo mají zajištěnou asistenční službu s nepřetržitým provozem v České republice.

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

„Vozit povinně v autě žárovky nebo pojistky už je v současnosti zbytečné, u nových aut řidiči stejně nechávají výměnu světel na servisu. Stejně tak po domluvě s ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli, že pro první pomoc postačí lékárnička bez roušky, nebo náplastí s polštářkem a už jí nebude nutné měnit kvůli expiraci,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dodává, že už nebudou povinné ani nůžky, které nikdo moc nevyužíval, a jsou tedy snadno postradatelné. Nehledě na to, že ty standardní nebyly příliš valné kvality a kdekdo si lékárničku modifikoval. Nové znění části vyhlášky o povinné výbavě vozidel si můžete přečíst na stránkách Ministerstva dopravy České republiky.

 

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

včera | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků