Ministerstvo chce upravit povinnou výbavu vozidel. Co všechno se mění?

Povinná výbava vozidel by se měla od října letošního roku zredukovat. Nebudete už muset vozit například náhradní žárovky a pojistky.

Ministerstvo dopravy zveřejnilo návrh změny obsahu povinné výbavy vozidel. Ostatně, už bylo na čase. V době, kdy jsou i malé vozy běžně vybaveny diodovými světlomety a svítilnami, si už prasklou „žárovku“ sami nevyměníte a kvůli sebemenší prkotině musíte do servisu. A to se nebavíme o luxusních vozech, kde si sami tak doplníte maximálně kapalinu do ostřikovačů nebo AdBlue.

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

Podle návrhu by z povinné výbavy vozidel měly od října zmizet náhradní pojistky, žárovky, náhradní kolo, klíč na matice kol a příruční zvedák. Poslední tři prvky nicméně ne zcela automaticky. Nemusely by jimi být vybaveny pouze vozy, která umožňují dojetí po defektu a zároveň defekt indikují, dále a vozidla, která jsou vybavena lepicí sadou, nebo mají zajištěnou asistenční službu s nepřetržitým provozem v České republice.

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

„Vozit povinně v autě žárovky nebo pojistky už je v současnosti zbytečné, u nových aut řidiči stejně nechávají výměnu světel na servisu. Stejně tak po domluvě s ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli, že pro první pomoc postačí lékárnička bez roušky, nebo náplastí s polštářkem a už jí nebude nutné měnit kvůli expiraci,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dodává, že už nebudou povinné ani nůžky, které nikdo moc nevyužíval, a jsou tedy snadno postradatelné. Nehledě na to, že ty standardní nebyly příliš valné kvality a kdekdo si lékárničku modifikoval. Nové znění části vyhlášky o povinné výbavě vozidel si můžete přečíst na stránkách Ministerstva dopravy České republiky.

 

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

dnes | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 82 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků