Ministerstvo chce upravit povinnou výbavu vozidel. Co všechno se mění?

Povinná výbava vozidel by se měla od října letošního roku zredukovat. Nebudete už muset vozit například náhradní žárovky a pojistky.

Ministerstvo dopravy zveřejnilo návrh změny obsahu povinné výbavy vozidel. Ostatně, už bylo na čase. V době, kdy jsou i malé vozy běžně vybaveny diodovými světlomety a svítilnami, si už prasklou „žárovku“ sami nevyměníte a kvůli sebemenší prkotině musíte do servisu. A to se nebavíme o luxusních vozech, kde si sami tak doplníte maximálně kapalinu do ostřikovačů nebo AdBlue.

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

Podle návrhu by z povinné výbavy vozidel měly od října zmizet náhradní pojistky, žárovky, náhradní kolo, klíč na matice kol a příruční zvedák. Poslední tři prvky nicméně ne zcela automaticky. Nemusely by jimi být vybaveny pouze vozy, která umožňují dojetí po defektu a zároveň defekt indikují, dále a vozidla, která jsou vybavena lepicí sadou, nebo mají zajištěnou asistenční službu s nepřetržitým provozem v České republice.

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

„Vozit povinně v autě žárovky nebo pojistky už je v současnosti zbytečné, u nových aut řidiči stejně nechávají výměnu světel na servisu. Stejně tak po domluvě s ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli, že pro první pomoc postačí lékárnička bez roušky, nebo náplastí s polštářkem a už jí nebude nutné měnit kvůli expiraci,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dodává, že už nebudou povinné ani nůžky, které nikdo moc nevyužíval, a jsou tedy snadno postradatelné. Nehledě na to, že ty standardní nebyly příliš valné kvality a kdekdo si lékárničku modifikoval. Nové znění části vyhlášky o povinné výbavě vozidel si můžete přečíst na stránkách Ministerstva dopravy České republiky.

 

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Jaguar E-Pace D180

V novodobé historii Jaguaru je E-Pace jedním z nejdůležitějších milníků. Půjčili si techniku od Land Roveru a snažili se do populárního segmentu malých SUV vnést sportovního ducha. Povedlo se?

16.  8.  2018 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

VW Caddy Maxi 1.4 TGI (minitest)

VW láká na model Caddy poháněný zemním plynem nízkými provozními náklady. Stačí ale ceny CNG na to, aby se do německé dodávky zamilovali nejen zapřisáhlí skrblíci?

14.  8.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Renault Mégane R.S.: Hraboš přetáčivý

Renault Mégane R.S.

Renault Sport si s novým Méganem vyhrál docela jinak než u předchozích generací. Kvůli tomu jej ale ještě netřeba zatracovat.

9.  8.  2018 | Milan Lažanský | 28 příspěvků