Ministerstvo chce upravit povinnou výbavu vozidel. Co všechno se mění?

Povinná výbava vozidel by se měla od října letošního roku zredukovat. Nebudete už muset vozit například náhradní žárovky a pojistky.

Ministerstvo dopravy zveřejnilo návrh změny obsahu povinné výbavy vozidel. Ostatně, už bylo na čase. V době, kdy jsou i malé vozy běžně vybaveny diodovými světlomety a svítilnami, si už prasklou „žárovku“ sami nevyměníte a kvůli sebemenší prkotině musíte do servisu. A to se nebavíme o luxusních vozech, kde si sami tak doplníte maximálně kapalinu do ostřikovačů nebo AdBlue.

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

Podle návrhu by z povinné výbavy vozidel měly od října zmizet náhradní pojistky, žárovky, náhradní kolo, klíč na matice kol a příruční zvedák. Poslední tři prvky nicméně ne zcela automaticky. Nemusely by jimi být vybaveny pouze vozy, která umožňují dojetí po defektu a zároveň defekt indikují, dále a vozidla, která jsou vybavena lepicí sadou, nebo mají zajištěnou asistenční službu s nepřetržitým provozem v České republice.

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

„Vozit povinně v autě žárovky nebo pojistky už je v současnosti zbytečné, u nových aut řidiči stejně nechávají výměnu světel na servisu. Stejně tak po domluvě s ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli, že pro první pomoc postačí lékárnička bez roušky, nebo náplastí s polštářkem a už jí nebude nutné měnit kvůli expiraci,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dodává, že už nebudou povinné ani nůžky, které nikdo moc nevyužíval, a jsou tedy snadno postradatelné. Nehledě na to, že ty standardní nebyly příliš valné kvality a kdekdo si lékárničku modifikoval. Nové znění části vyhlášky o povinné výbavě vozidel si můžete přečíst na stránkách Ministerstva dopravy České republiky.

 

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků