Ministerstvo chce upravit povinnou výbavu vozidel. Co všechno se mění?

Povinná výbava vozidel by se měla od října letošního roku zredukovat. Nebudete už muset vozit například náhradní žárovky a pojistky.

Ministerstvo dopravy zveřejnilo návrh změny obsahu povinné výbavy vozidel. Ostatně, už bylo na čase. V době, kdy jsou i malé vozy běžně vybaveny diodovými světlomety a svítilnami, si už prasklou „žárovku“ sami nevyměníte a kvůli sebemenší prkotině musíte do servisu. A to se nebavíme o luxusních vozech, kde si sami tak doplníte maximálně kapalinu do ostřikovačů nebo AdBlue.

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

EU chce další povinnou výbavu aut. S alkoholem v dechu nenastartujete

Podle návrhu by z povinné výbavy vozidel měly od října zmizet náhradní pojistky, žárovky, náhradní kolo, klíč na matice kol a příruční zvedák. Poslední tři prvky nicméně ne zcela automaticky. Nemusely by jimi být vybaveny pouze vozy, která umožňují dojetí po defektu a zároveň defekt indikují, dále a vozidla, která jsou vybavena lepicí sadou, nebo mají zajištěnou asistenční službu s nepřetržitým provozem v České republice.

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

Značka C 15a „Zimní výbava“ teď platí celý rok. Proč?

„Vozit povinně v autě žárovky nebo pojistky už je v současnosti zbytečné, u nových aut řidiči stejně nechávají výměnu světel na servisu. Stejně tak po domluvě s ministerstvem zdravotnictví jsme se rozhodli, že pro první pomoc postačí lékárnička bez roušky, nebo náplastí s polštářkem a už jí nebude nutné měnit kvůli expiraci,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dodává, že už nebudou povinné ani nůžky, které nikdo moc nevyužíval, a jsou tedy snadno postradatelné. Nehledě na to, že ty standardní nebyly příliš valné kvality a kdekdo si lékárničku modifikoval. Nové znění části vyhlášky o povinné výbavě vozidel si můžete přečíst na stránkách Ministerstva dopravy České republiky.

 

Minitest Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT: Přepísknutý budget

Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT (minitest)

Pokud potřebujete levný kombík, důvod vynechat z výběru Tipo vážně nemáte. Fiat ho prodává za slušné peníze. Co když ale chcete diesel, automat a lepší výbavu? Bude Ital pořád ještě takové terno?

dnes | Miro Mihálik | 20 příspěvků
TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

BMW M5

Ano, nová M5 je čtyřkolka, s přepňovaným motorem a masážními sedačkami. Je nejtěžší a nejvýkonnější z modelů M. A takové parametry já osobně neupřednostňuji. Jenže nic není tak, jak se zdá.

18.  10.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
Minitest Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line: Potěšení s vůní nafty

Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line (minitest)

Z nafty se stalo politické téma a zdá se, že její dny jsou sečteny. To je ideální moment dát si špetku nekorektnosti v podobě úsporného dieselu, který navíc hrabe těmi správnými koly a… je z Koreje.

16.  10.  2018 | Miro Mihálik | 28 příspěvků