Povinná karanténa nemusí být nuda. Tato automobilová muzea navštívíte i z gauče

Řada automobilových muzeí nabízí prohlídky online. Přinášíme vám seznam těch nejzajímavějších.

Spousta z nás je nyní doma a kontaktu s vnějším světem se vystavuje pouze v nejnutnějších případech. I proto může srdce petrolheada chřadnout, když není v pravidelném kontaktu se slunečními paprsky, které se odrážejí od chromových lišt automobilových dědečků a babiček.

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Na karanténu mám jednoduchý trik: Čtu si knihy s motoristickou tématikou. Ale podle webu Automobilemag.com přišel čas oprášit i další možnost kontaktu se zajímavými automobily. Přišel totiž se seznamem automobilových muzeí, které lze procházet online z pohodlí domova jen za použití vašich chytrých zařízení. Níže tak naleznete vybraná muzea. K jejich navštívení stačí kliknout na nadpis.

Porsche Museum

Muzeum Porsche je jedno z nejlépe zpracovaných muzeí s automobily, které můžete navštívit. Vezme vás na cestu kompletní historií značky a ukáže i několik vzácných prototypů. S osobní návštěvou určitě neváhejte, jakmile to bude možné. Muzeum se nachází ve Stuttgartu, pět hodin jízdy z Prahy.

⇒Navštivte Porsche Museum

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Mercedes-Benz Museum

Architektonicky skvostná budova uchovávající dědictví značky Mercedes-Benz se nachází taktéž ve Stuttgartu. Její interiéry s komentovanou prohlídkou si můžete prohlédnout na youtube.

⇒Navštivte Mercedes-Benz Museum

Mercedes-Benz GLA dostal nejsilnější čtyřválec světa. Zvládne s ním až 270 km/h

Mercedes-Benz GLA dostal nejsilnější čtyřválec světa. Zvládne s ním až 270 km/h

Museo Lamborghini

Kdo by to byl řekl, že rozohněný výrobce traktorů to dotáhne až na výrobce jedněch z nejúchvatnějších strojů na světě. Muzeum mapující historii značky Lamborghini se nachází v Boloni. Vy ho ale můžete navštívit prostřednictvím aplikace Google Street View.

⇒Navštivte Museo Lamborghini

Design 90 byl superbike od Lamborghini. Pokus však skončil tvrdým nezdarem

Design 90 byl superbike od Lamborghini. Pokus však skončil tvrdým nezdarem

Ferrari Museum

Tady asi není co dodat. Italská automobilka Ferrari má svá památeční místa hned dvě - jedno v Maranellu a druhé v Modeně. Obě muzea jsou opět zpřístupněna pomocí aplikace Google Street View, dostanete se do nich kliknutím na odkazy.

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

National Corvette Museum

A nakonec něco pro milovníky amerických vozů. Muzeum vozů Chevrolet Corvette se nachází v Kentucky. Vedle zástupů všech možných generací tohoto vozu si můžete prohlédnout i zkázu, kterou zde v roce 2014 způsobil propad podlahy, který zničil osm vozů.

⇒Navštivte National Corvette Museum

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Bonus

Mercedes-Benz myslí na ty, kteří musí zůstat doma a nabízí jim omalovánky některých svých ikonických modelů volně ke stažení. Mercedes-Benz zároveň nabádá designéry na volné noze, aby navrhli nějaké nové skici automobilů a sdíleli je s ostatními. Ve včerejším článku jsme využili to nejlepší od Mercedesu a přidali i řadu dalších vozů. Třeba současnou nabídku Renaultu.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků