Povinná karanténa nemusí být nuda. Tato automobilová muzea navštívíte i z gauče

Řada automobilových muzeí nabízí prohlídky online. Přinášíme vám seznam těch nejzajímavějších.

Spousta z nás je nyní doma a kontaktu s vnějším světem se vystavuje pouze v nejnutnějších případech. I proto může srdce petrolheada chřadnout, když není v pravidelném kontaktu se slunečními paprsky, které se odrážejí od chromových lišt automobilových dědečků a babiček.

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Na karanténu mám jednoduchý trik: Čtu si knihy s motoristickou tématikou. Ale podle webu Automobilemag.com přišel čas oprášit i další možnost kontaktu se zajímavými automobily. Přišel totiž se seznamem automobilových muzeí, které lze procházet online z pohodlí domova jen za použití vašich chytrých zařízení. Níže tak naleznete vybraná muzea. K jejich navštívení stačí kliknout na nadpis.

Porsche Museum

Muzeum Porsche je jedno z nejlépe zpracovaných muzeí s automobily, které můžete navštívit. Vezme vás na cestu kompletní historií značky a ukáže i několik vzácných prototypů. S osobní návštěvou určitě neváhejte, jakmile to bude možné. Muzeum se nachází ve Stuttgartu, pět hodin jízdy z Prahy.

⇒Navštivte Porsche Museum

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Mercedes-Benz Museum

Architektonicky skvostná budova uchovávající dědictví značky Mercedes-Benz se nachází taktéž ve Stuttgartu. Její interiéry s komentovanou prohlídkou si můžete prohlédnout na youtube.

⇒Navštivte Mercedes-Benz Museum

Mercedes-Benz GLA dostal nejsilnější čtyřválec světa. Zvládne s ním až 270 km/h

Mercedes-Benz GLA dostal nejsilnější čtyřválec světa. Zvládne s ním až 270 km/h

Museo Lamborghini

Kdo by to byl řekl, že rozohněný výrobce traktorů to dotáhne až na výrobce jedněch z nejúchvatnějších strojů na světě. Muzeum mapující historii značky Lamborghini se nachází v Boloni. Vy ho ale můžete navštívit prostřednictvím aplikace Google Street View.

⇒Navštivte Museo Lamborghini

Design 90 byl superbike od Lamborghini. Pokus však skončil tvrdým nezdarem

Design 90 byl superbike od Lamborghini. Pokus však skončil tvrdým nezdarem

Ferrari Museum

Tady asi není co dodat. Italská automobilka Ferrari má svá památeční místa hned dvě - jedno v Maranellu a druhé v Modeně. Obě muzea jsou opět zpřístupněna pomocí aplikace Google Street View, dostanete se do nich kliknutím na odkazy.

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

National Corvette Museum

A nakonec něco pro milovníky amerických vozů. Muzeum vozů Chevrolet Corvette se nachází v Kentucky. Vedle zástupů všech možných generací tohoto vozu si můžete prohlédnout i zkázu, kterou zde v roce 2014 způsobil propad podlahy, který zničil osm vozů.

⇒Navštivte National Corvette Museum

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Bonus

Mercedes-Benz myslí na ty, kteří musí zůstat doma a nabízí jim omalovánky některých svých ikonických modelů volně ke stažení. Mercedes-Benz zároveň nabádá designéry na volné noze, aby navrhli nějaké nové skici automobilů a sdíleli je s ostatními. Ve včerejším článku jsme využili to nejlepší od Mercedesu a přidali i řadu dalších vozů. Třeba současnou nabídku Renaultu.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

včera | Jan Mička | 46 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 145 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků