Považujete SUV za bezpečná? V tomto případě to neplatí

Od některých situací vás nezachrání jakékoliv auto, jak může potvrdit i řidič Hondy CR-V v Taiwanu.

Video lehké nehody bylo natočeno již v roce 2016 na dálnici č.1 v Taiwanu. Až nyní se ale objevilo na webové stránce Reddit. Vidíte na něm klasický štrůdl aut, který pomalu dojíždí ke koloně.

Opravdu jsou SUV tak bezpečná, jak se říká? Posuďte tuto lehkou nehodu

Opravdu jsou SUV tak bezpečná, jak se říká? Posuďte tuto lehkou nehodu

Mezi nimi je i Dodge Challenger, americký muscle car, který jede v prostředním pruhu. Tu se ale zezadu objeví bílá Honda CR-V, která nepochopitelně vjede do dráhy přímo zmíněnému Challengeru.

Těžko říct, co řidič Hondy zrovna v ten moment dělal, ale následky jsou jasně viditelné. V momentě, kdy pravá přední pneumatika Hondy najela na zadní část Challengeru, prostě vyletěla do vzduchu, jako kdyby byl Dodge nějaká rampa.

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Proč se tak stalo? Všechno je to o úhlu nájezdu a natočení pneumatiky. Není to poprvé, co něco takového vidíme. Stačí malá rychlost a vysoký vůz s velkými koly použije ostatní auta jako skokanskou rampu. Samozřejmě ale berte v potaz, že toto není žádná chyba Hondy, ale řidiče.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

včera | Vladimír Kadera | 15 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků