Považujete SUV za bezpečná? V tomto případě to neplatí

Od některých situací vás nezachrání jakékoliv auto, jak může potvrdit i řidič Hondy CR-V v Taiwanu.

Video lehké nehody bylo natočeno již v roce 2016 na dálnici č.1 v Taiwanu. Až nyní se ale objevilo na webové stránce Reddit. Vidíte na něm klasický štrůdl aut, který pomalu dojíždí ke koloně.

Opravdu jsou SUV tak bezpečná, jak se říká? Posuďte tuto lehkou nehodu

Opravdu jsou SUV tak bezpečná, jak se říká? Posuďte tuto lehkou nehodu

Mezi nimi je i Dodge Challenger, americký muscle car, který jede v prostředním pruhu. Tu se ale zezadu objeví bílá Honda CR-V, která nepochopitelně vjede do dráhy přímo zmíněnému Challengeru.

Těžko říct, co řidič Hondy zrovna v ten moment dělal, ale následky jsou jasně viditelné. V momentě, kdy pravá přední pneumatika Hondy najela na zadní část Challengeru, prostě vyletěla do vzduchu, jako kdyby byl Dodge nějaká rampa.

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Proč se tak stalo? Všechno je to o úhlu nájezdu a natočení pneumatiky. Není to poprvé, co něco takového vidíme. Stačí malá rychlost a vysoký vůz s velkými koly použije ostatní auta jako skokanskou rampu. Samozřejmě ale berte v potaz, že toto není žádná chyba Hondy, ale řidiče.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků