Pouštní rallye Dakar se uskuteční v Americe

Organizátoři tradičního pouštního závodu z Evropy do Dakaru oznámili, že příští rok se tento závod pojede na území Argentiny a Chile v Jižní Americe a to v termínu od 3. do 18. ledna. Organizátoři tak reagovali na letošní stav, kdy byli nuceni celý ročník zrušit z bezpečnostních důvodů. Cíl i start závodu má být v Buenos Aires a bude měřit zhruba 9 000 km.

Jednotlivé týmy mají čas do 15. května, aby se na další ročník rallye přihlásili. Obecně se má za to, že účast sice bude hojná, ale nedosáhne takového počtu, jako při závodu do Dakaru. Přeci jenom nová trasa nemá potřebnou prestiž a navíc daný terén je velmi rozdílný od Afriky a tedy i nastavení vozů a jejich stavba musí být odlišná.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků