Pouštní rallye Dakar se uskuteční v Americe

Organizátoři tradičního pouštního závodu z Evropy do Dakaru oznámili, že příští rok se tento závod pojede na území Argentiny a Chile v Jižní Americe a to v termínu od 3. do 18. ledna. Organizátoři tak reagovali na letošní stav, kdy byli nuceni celý ročník zrušit z bezpečnostních důvodů. Cíl i start závodu má být v Buenos Aires a bude měřit zhruba 9 000 km.

Jednotlivé týmy mají čas do 15. května, aby se na další ročník rallye přihlásili. Obecně se má za to, že účast sice bude hojná, ale nedosáhne takového počtu, jako při závodu do Dakaru. Přeci jenom nová trasa nemá potřebnou prestiž a navíc daný terén je velmi rozdílný od Afriky a tedy i nastavení vozů a jejich stavba musí být odlišná.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků