Pouštní rallye Dakar se uskuteční v Americe

Organizátoři tradičního pouštního závodu z Evropy do Dakaru oznámili, že příští rok se tento závod pojede na území Argentiny a Chile v Jižní Americe a to v termínu od 3. do 18. ledna. Organizátoři tak reagovali na letošní stav, kdy byli nuceni celý ročník zrušit z bezpečnostních důvodů. Cíl i start závodu má být v Buenos Aires a bude měřit zhruba 9 000 km.

Jednotlivé týmy mají čas do 15. května, aby se na další ročník rallye přihlásili. Obecně se má za to, že účast sice bude hojná, ale nedosáhne takového počtu, jako při závodu do Dakaru. Přeci jenom nová trasa nemá potřebnou prestiž a navíc daný terén je velmi rozdílný od Afriky a tedy i nastavení vozů a jejich stavba musí být odlišná.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků