Pouštní rallye Dakar se uskuteční v Americe

Organizátoři tradičního pouštního závodu z Evropy do Dakaru oznámili, že příští rok se tento závod pojede na území Argentiny a Chile v Jižní Americe a to v termínu od 3. do 18. ledna. Organizátoři tak reagovali na letošní stav, kdy byli nuceni celý ročník zrušit z bezpečnostních důvodů. Cíl i start závodu má být v Buenos Aires a bude měřit zhruba 9 000 km.

Jednotlivé týmy mají čas do 15. května, aby se na další ročník rallye přihlásili. Obecně se má za to, že účast sice bude hojná, ale nedosáhne takového počtu, jako při závodu do Dakaru. Přeci jenom nová trasa nemá potřebnou prestiž a navíc daný terén je velmi rozdílný od Afriky a tedy i nastavení vozů a jejich stavba musí být odlišná.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků